o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Macron stracił cierpliwość. Tak walczy z radykalnym islamem

70
Podziel się

Francja mierzy się teraz z prawdziwym kulturowym problemem. Egzekucja Samuela Patiego zwróciła uwagę władz na radykalnych islamistów. Władze Francji zmieniają prawo w ramach walki z religijnym radykalizmem.

Macron stracił cierpliwość. Tak walczy z radykalnym islamem
Francja walczy z radykalnym islamem. (Getty Images)
bEKMXscB

Egzekucja nauczyciela z Paryża, Samuela Patiego, zapisze się na długo na kartach francuskiej historii. To tragiczne zdarzenie pokazało, że radykalny islam jest prawdziwym problemem we Francji.

Francuski rząd zmienia przepisy m.in. dotyczące edukacji. Do tej pory rodzice mogli kształcić swoje dzieci w domu bez żadnej kontroli ze strony władz. Wystarczyła deklaracja rodzica oraz zdanie egzaminu na koniec roku.

bEKMXscD

Lukę wykorzystywano do nauczania dzieci w duchu radykalnego islamu. 50 proc. dzieci ze szkół koranicznych oficjalnie korzystało do tej pory z edukacji w domu. Teraz zgodę na nauczanie dziecka w domu będzie musiał wydać minister edukacji narodowej.

Francuski rząd chce zwalczyć problem małżeństw zawieranym z przymusu. Teraz urzędnik udzielający ślubu będzie odbywał rozmowy z narzeczonymi, by sprawdzić, czy para rzeczywiście chce sakramentu. Ponadto zakazane będą "certyfikaty dziewictwa", które wymagane są przy zawieraniu przymusowych ślubów. Lekarzy, którzy będą wystawiać takie dokumenty, będą czekać wysokie kary.

bEKMXscJ
Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński zostaje w rządzie. Adam Bielan komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKMXsde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
Znawca
5 miesięcy temu
Tylko Le Pen może rozwiązać ten problem raz na zawsze.
Strzelec Swd
11 miesięcy temu
Lekarz zaproponuje zastrzyki, kibic bejsbole, kat swoje rzemiosło. Proponuję karabiny maszynowe i dużo amunicji. Sposób ma spełniać jeden warunek: ma być skuteczny. Niezależnie od techniki, niezbędne są dwie rzeczy: jaja i chęć do obrony. Bez tego nie przetrwasz Francjo.
Rasista
11 miesięcy temu
Tak, tak, oczywiście, najgorszy rasizm. Nie lubisz rasizmu, będziesz musiał pokochać islamizm. Sale malejkum Francjo. Nie pomogliście Nam w 1939, zdradziliście tchórze! Islamista to nie Hitler, kolaboracją się tym razem nie wykręcicie. Kto wam pomoże jak wszystkich zdradzacie? Uważacie się za lepszych od innych? Pokażcie teraz dlaczego, Francuzi. Pozdrawiam
bEKMXsdf
Ann
11 miesięcy temu
Wow, ale cios, nie pozbierają się 😂😂
renia
11 miesięcy temu
zapraszali a teraz cierpia problem bedzie narastac
Nicku
11 miesięcy temu
System który bez wojny zawładnie narodami
z14
11 miesięcy temu
A na szczycie Unii taki mądry i poucza... :-) niedługo z francuzów we Francji będzie mniejszość narodowa.
Wolny
11 miesięcy temu
Dobrze że coś zaczynają robić choć trochę za późno i za mało.I racja jak nie podoba im się w kraj w którym żyją niech wracają do siebie i robią co chcą.Kazdy kraj,ma swoje prawa,albo je tolerujesz albo spier. ... Do siebie
LUDZIE
11 miesięcy temu
POTEPIAŁES POLSKE MADRALO ///MASZ I BARDZO DOBRZE OBY TAK WIECEJ///ZAPYTAJ MARKEL MOZE DA CI CHUSRECZKE DO NOSA.,.,HA.HA
Apis
11 miesięcy temu
To trochę jak nasz premier w Eu. Najpierw kajak podziurawił a później go łatał...
Tom
11 miesięcy temu
Polityka kolonialna i krucjaty, wychodzą,,, oni pewnych rzeczy nie zapomnieli,,,
Jarecki
11 miesięcy temu
Wysłac z powrotem i wytatuowac bylem w europie. Wierze ze Francja jako bogaty kraj w Europie pokarze wszystkim innym jak dbac o własnych obywateli
Yun Yammki
11 miesięcy temu
Zabrać benefity... Sami wyjadą.
bEKMXscX
upsla
11 miesięcy temu
"urzędnik udzielający ślubu będzie odbywał rozmowy... czy para rzeczywiście chce sakramentu". Urzędnik udzela sakramentu w Francji?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić