o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Macron stracił cierpliwość. Tak walczy z radykalnym islamem

69
Podziel się

Francja mierzy się teraz z prawdziwym kulturowym problemem. Egzekucja Samuela Patiego zwróciła uwagę władz na radykalnych islamistów. Władze Francji zmieniają prawo w ramach walki z religijnym radykalizmem.

Macron stracił cierpliwość. Tak walczy z radykalnym islamem
Francja walczy z radykalnym islamem. (Getty Images)
bDJZaEdh

Egzekucja nauczyciela z Paryża, Samuela Patiego, zapisze się na długo na kartach francuskiej historii. To tragiczne zdarzenie pokazało, że radykalny islam jest prawdziwym problemem we Francji.

Francuski rząd zmienia przepisy m.in. dotyczące edukacji. Do tej pory rodzice mogli kształcić swoje dzieci w domu bez żadnej kontroli ze strony władz. Wystarczyła deklaracja rodzica oraz zdanie egzaminu na koniec roku.

bDJZaEdj

Lukę wykorzystywano do nauczania dzieci w duchu radykalnego islamu. 50 proc. dzieci ze szkół koranicznych oficjalnie korzystało do tej pory z edukacji w domu. Teraz zgodę na nauczanie dziecka w domu będzie musiał wydać minister edukacji narodowej.

Francuski rząd chce zwalczyć problem małżeństw zawieranym z przymusu. Teraz urzędnik udzielający ślubu będzie odbywał rozmowy z narzeczonymi, by sprawdzić, czy para rzeczywiście chce sakramentu. Ponadto zakazane będą "certyfikaty dziewictwa", które wymagane są przy zawieraniu przymusowych ślubów. Lekarzy, którzy będą wystawiać takie dokumenty, będą czekać wysokie kary.

bDJZaEdp
Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński zostaje w rządzie. Adam Bielan komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJZaEdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
.Xx
3 miesiące temu
Najlepszy skutek byłby, gdyby całe to agresywne towarzystwo deportować do kraju pochodzenia .
GOść
3 miesiące temu
Dokładnie ponad 50 milionów , można powiedzieć iż wielka tolerancja już zebrała żniwa i ponad 10% europy jest islamski . Biorąc pod uwagę ich tradycyjny przyrost w niedługim czasie to oni będą dyktować warunki .
pap
3 miesiące temu
Już za późno, oni tam są , mają socjal jest ich dużo.
bDJZaEdL
4443
3 miesiące temu
Pan się nie przejmuje, dać im noże a problem sam zniknie, byle by policja im nie przeszkadzała.
Tomasz Kardas
3 miesiące temu
Tak bardzo się cieszę, że Polska nie jest aż tak tolerancyjna jak Europa zachodnia. Uważam, że każdy ma swoje miejsce na ziemi. Może je zmienić, ale pod jednym warunkiem, że żyje tak i zachowuje się tak ( publicznie) jak inni w kraju, do którego się przenosi.
Najnowsze komentarze (69)
Strzelec Swd
3 miesiące temu
Lekarz zaproponuje zastrzyki, kibic bejsbole, kat swoje rzemiosło. Proponuję karabiny maszynowe i dużo amunicji. Sposób ma spełniać jeden warunek: ma być skuteczny. Niezależnie od techniki, niezbędne są dwie rzeczy: jaja i chęć do obrony. Bez tego nie przetrwasz Francjo.
Rasista
3 miesiące temu
Tak, tak, oczywiście, najgorszy rasizm. Nie lubisz rasizmu, będziesz musiał pokochać islamizm. Sale malejkum Francjo. Nie pomogliście Nam w 1939, zdradziliście tchórze! Islamista to nie Hitler, kolaboracją się tym razem nie wykręcicie. Kto wam pomoże jak wszystkich zdradzacie? Uważacie się za lepszych od innych? Pokażcie teraz dlaczego, Francuzi. Pozdrawiam
Ann
3 miesiące temu
Wow, ale cios, nie pozbierają się 😂😂
renia
3 miesiące temu
zapraszali a teraz cierpia problem bedzie narastac
Nicku
3 miesiące temu
System który bez wojny zawładnie narodami
z14
3 miesiące temu
A na szczycie Unii taki mądry i poucza... :-) niedługo z francuzów we Francji będzie mniejszość narodowa.
Wolny
3 miesiące temu
Dobrze że coś zaczynają robić choć trochę za późno i za mało.I racja jak nie podoba im się w kraj w którym żyją niech wracają do siebie i robią co chcą.Kazdy kraj,ma swoje prawa,albo je tolerujesz albo spier. ... Do siebie
LUDZIE
3 miesiące temu
POTEPIAŁES POLSKE MADRALO ///MASZ I BARDZO DOBRZE OBY TAK WIECEJ///ZAPYTAJ MARKEL MOZE DA CI CHUSRECZKE DO NOSA.,.,HA.HA
bDJZaEdD
Apis
3 miesiące temu
To trochę jak nasz premier w Eu. Najpierw kajak podziurawił a później go łatał...
Tom
3 miesiące temu
Polityka kolonialna i krucjaty, wychodzą,,, oni pewnych rzeczy nie zapomnieli,,,
Jarecki
3 miesiące temu
Wysłac z powrotem i wytatuowac bylem w europie. Wierze ze Francja jako bogaty kraj w Europie pokarze wszystkim innym jak dbac o własnych obywateli
Yun Yammki
3 miesiące temu
Zabrać benefity... Sami wyjadą.
upsla
3 miesiące temu
"urzędnik udzielający ślubu będzie odbywał rozmowy... czy para rzeczywiście chce sakramentu". Urzędnik udzela sakramentu w Francji?
Pipi
3 miesiące temu
Hahahahahahahaha!!! Rzeczywiście mocno radykalne. Francja ma przeje.ane już od wielu lat. Teraz pozostaje im kupić po chuście swoim żonom i nauczyć się regułki przechodzenia na Islam. Tak na wypadek, jakby ktoś chciał im na ulicy głowę odciąć. Tak się kończy chora jednostronna tolerancja w imię lewackiej poprawności politycznej.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić