Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Makabryczne odkrycie. Próbują policzyć, ile było ofiar

19

Policja w Panamie prowadzi dochodzenie w sprawie masowego grobu, który zawiera szczątki ludzi zabitych przez sektę religijną. Obecnie trwa usuwanie szkieletów. Grób znajduje się w północno-zachodnim regionie Ngabe Bugle.

Makabryczne odkrycie. Próbują policzyć, ile było ofiar
W Panamie odkryto kolejny masowy grób związany z sektą. (Twitter)

Policja w Panamie prowadzi dochodzenie w sprawie odkrycia masowego grobu, który może być powiązany z sektą Nowe Światło Boga. Szczątki znajdują się północnym regionie Ngabe Bugle w pobliżu rzeki. W styczniu tego roku odkryto tam już siedem ciał.

Prokurator Azael Tugri powiedział, że grób jest dobrze ukryty w górach, a wyprawa na miejsce zajęła śledczym 10 godzin. Wszystkie szczątki zostały wysłane do kostnicy w prowincji Chiriqui, gdzie zostaną przeprowadzone dokładne badanie.  

Masowy grób powiązany z sektą

W tej chwili nie jest możliwe określenie płci ani liczby osób [znalezionych w grobie] - powiedział lokalnym mediom prokurator.  
Zobacz także: Wstąpił do kościoła scjentologów w Polsce. Zdradził nam, jak działa sekta

W tym tygodniu policja aresztowała przywódcę sekty Nowe Światło Boga. Jest powiązany z grobem odkrytym w styczniu. Znajdowały się tam szczątki kobiety w ciąży, pięciorga jej dzieci i nastolatka. Policja uważa, że może być także zamieszany w śmierć osób, które odnaleziono w tym tygodniu. 

Śledczy uważają, że sekta przeprowadzała bardzo brutalne egzorcyzmy na swoich ofiarach. Potwierdzają to zeznania kilku osób, którym udało się uciec z sekty. Powiedzieli, że byli często bici i torturowani - informuje BBC.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić