Małdyty. Kierowca opla dał nauczkę tirowi. Stracił prawo jazdy

719

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na terenie gminy Małdyty (woj. warmińsko-mazurskie). Jeden z kierowców zirytował się zachowaniem innych uczestników ruchu drogowego. Próbując ich ukarać, o mały włos nie doprowadził do wypadku. Teraz poniesie konsekwencje.

Małdyty. Kierowca opla dał nauczkę tirowi. Stracił prawo jazdy
Kierowca był zirytowany zachowaniem innych uczestników ruchu drogowego i postanowił ich "ukarać" (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Funkcjonariusze ostródzkiej drogówki zauważyli, że jeden z jadących S7 wykonał niebezpieczny manewr. Kierowca opla nagle zaczął się zatrzymywać, czym wymusił na jadących za nim pojazdach ciężarowych zmianę pasa ruchu oraz awaryjne hamowanie. W innym wypadku doszłoby do zderzenia.

Chciał się zemścić. Prawie spowodował wypadek samochodowy

Ostatecznie ani kierowcom samochodów ciężarowych, ani prowadzącemu opla nic się nie stało. Policjanci natychmiast wezwali sprawcę zdarzenia do kontroli. 28-letni, jak się okazało, mężczyzna przyznał, że niebezpieczny manewr był próbą odegrania się na prowadzących "tiry".

28-latek relacjonował, że niedługo przed zdarzeniem kierowcy samochodów ciężarowych go zdenerwowali. Niebezpieczny manewr miał dać im "nauczkę". Teraz, jak określił rzecznik Policji Warmińsko-Mazurskiej, "drogowy szeryf" sam będzie musiał ponieść konsekwencję.

Zobacz także: Zobacz też: Potrącił dziecko na pasach. Lubuska policja publikuje nagranie i apeluje do kierowców

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowca opla stracił prawo jazdy. Przeciwko 28-latkowi wszczęto również postępowanie w kierunku sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Sprowadzenie bezpośredniego bezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym jest kwalifikowane jako przestępstwo. Jeżeli dojdzie do udowodnienia 28-latkowi winy, może otrzymać karę pozbawienia wolności w wysokości do 6 miesięcy do nawet 8 lat.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić