Uciekał ciężarówką przed policją. Miał na sumieniu znacznie więcej przewin

9

Funkcjonariusze drogówki próbowali zatrzymać w Palikówce (woj. podkarpackie) kierowcę, który dopuścił się przekroczenia prędkości. Ten zaczął uciekać. Wkrótce okazało się, że miał na sumieniu o wiele więcej. Aż czterokrotnie otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów.

Uciekał ciężarówką przed policją. Miał na sumieniu znacznie więcej przewin
Okazało się, że uciekający przed policją 25-latek ma na sumieniu o wiele więcej, niż tylko jazdę z nadmierną prędkością (Policja Podkarpacka)

Jak podaje rzecznik policji podkarpackiej, kierowca poruszał się ciężarowym pojazdem marki Iveco. Ponieważ przekroczył prędkość aż o 33 km/h, funkcjonariusze podali mu sygnał do zatrzymania. Ten jednak zlekceważył polecenie, ominął policjanta i zaczął uciekać.

Prowadził samochód mimo czterech zakazów. Nie ujdzie mu to płazem

Widząc zachowanie kierowcy iveco, policjanci natychmiast rzucili się za nim w pościg. Aby zbiec funkcjonariuszom, mężczyzna poruszał się całą szerokością drogi. Wysiłki okazały się jednak nieskuteczne i ostatecznie po kilku kilometrach doszło do jego zatrzymania.

Funkcjonariusze wylegitymowali niedoszłego uciekiniera. Okazało się, że to 25-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Policjanci szybko odkryli powód, dla którego mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli – miał aż cztery aktualne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

Zobacz także: Zobacz też: Potrącił dziecko na pasach. Lubuska policja publikuje nagranie i apeluje do kierowców

Policjanci zbadali 25-latka na obecność alkoholu w organizmie, jednak mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze, po wykonaniu wszystkich czynności, zwolnili kontrolowanego, a jego auto zatrzymali i przekazali wskazanej osobie.

25-latek poniesie karę nie tylko z powodu złamania zakazów sądowych. Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami niezatrzymania się do kontroli oraz jazdy z niedozwoloną prędkością i bez wymaganych uprawnień.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić