o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Małgorzata Kożuchowska zabrała głos w dyskusji. "Jestem za życiem!"

74
Podziel się

Małgorzata Kożuchowska nie ukrywa, że jest osobą głęboko wierzącą i co do zasady przeciwstawia się aborcji. Mimo to aktorka nie zgadza się na to, by Polkom odbierano prawo wyboru.

Małgorzata Kożuchowska zabrała głos w dyskusji. "Jestem za życiem!"
Małgorzata Kożuchowska zabiera głos po werdykcie Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji (ONS)
bDoZcSsB

Wrze w sieci po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Poza tym mnóstwo osób wychodzi na ulice swoich miast, by protestować. Głos na temat werdyktu zabierają też celebrytki i celebryci.

Swoje stanowisko w tej sprawie postanowiła przedstawić również Małgorzata Kożuchowska. Popularna aktorka jest osobą wierzącą i generalnie nie popiera aborcji. W tym przypadku jednak dała jasno do zrozumienia, że nie zgadza się na to, by ktoś odbierał kobietom prawo wyboru.

bDoZcSsD
Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. TK orzekł o niezgodności z polską konstytucją prawa do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. I wywołał rewolucję. Nie chciałabym być w skórze członków TK i decydować o tak trudnych i wrażliwych sprawach jak prawo do przerywania ciąży - napisała na Instagramie.

Kożuchowska nie mogła milczeć

Małgorzata Kożuchowska nie chce stawać po żadnej ze stron konfliktu. Nie oznacza to jednak, że jest obojętna na los Polek.

Nie mogę jednak nie zabrać głosu w tej sprawie, bo jestem matką i jestem Polką. Rozumiem, że kompetencje i sumienia członków TK nie pozwalały zdecydować inaczej. Wywołali sprzeciw i gniew kobiet, które nie godzą się na to, aby ktoś stanowiący prawo decydował o najintymniejszej sferze ich życia: urodzić chore śmiertelnie dziecko czy dokonać aborcji - zaznaczyła.
bDoZcSsJ

Później podkreśliła jeszcze, że "Bóg dał człowiekowi wolną wolę". "I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie, często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu. Zawsze człowiek wyboru musi dokonać sam" - podsumowała gwiazda.

bDoZcSte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
MERY
miesiąc temu
Ja też jestem osobą wierzącą,wierze że jak sam nie zarobie pieniędzy na chleb dla rodziny swoimi dłońmi to nikt mi tego nie da!!! W to wierzę.Pozdrawiam.
Maniek87
miesiąc temu
Większość z was jest przesiąknięta nienawiścią i pogardą do innych ludzi, a do tego macie tupet prawić morały komuś kto wyraża swoja opinie nikomu nie ubliżając. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem bo Korzuchowska nigdzie nie napisała ze popiera wyrok TK! No ale czytanie czegoś dłuższego niż sms przerasta niektórych widocznie.
matka
miesiąc temu
Rząd w ten sposób doprowadzi, że kobiety będą bały się mieć dzieci. Ze strachu przed urodzeniem dziecka z poważnymi wadami genetycznymi, będą bronić się przed ciążą jak się da. Wtedy dopiero będzie kryzys. Było dobrze, racjonalnie, zmienili na coś co nie ma sensu. Przecież każdy ma sumienie i jeśli będzie chciał się poświęcić i urodzić i wychowywać, często patrząc na cierpienie takiego chorego dziecka, to to jest jego wybór. Jeśli usunie, to ta kobieta będzie z tym żyć. Tu nie chodzi o usuwanie ciąży jako metody antykoncepcji,
bDoZcStf
Ofens
miesiąc temu
Dyplomatyczna perełka. Powiedzieć tak żeby każdy był zadowolony.
zbych
miesiąc temu
Nie każdy w tym kraju wierzy w Boga i zamierza stosować prawa boskie wg wiary katolickiej. Każdy jest tylko człowiekiem i ma prawo stosować prawo ludzkie. A to tworzone przez obecny rząd, ich wyborców - bo w końcu ktoś ich wybrał ( w tym i pani Korzuchowska jak mniemam), nie stosuje praw ludzkich a religijne. Zresztą bardzo zakłamane prawo.
Najnowsze komentarze (74)
eva
miesiąc temu
jestem za życiem.....
Kinia
miesiąc temu
Bóg dał prawo i wolna wole a nie bezprawie i wolna wole.
Kobieta
miesiąc temu
Pani Małgorzato, trochę skromności.
Radwanowiec
miesiąc temu
Aborcja zdrowego płodu,powinna być zabroniona,pod kara wiezienia,natomiast chore płody nie maja racy bytu w śród żywych,pod warunkiem,ze taki zabieg jest kontrolowany.-czas ciąży
futurek
miesiąc temu
ja też jestem przeciw aborcji a nawet za. taki odwrotny wałęsa.
jam
miesiąc temu
A kogo to obchodzi za czym ona jest?????
Tadeusz
miesiąc temu
Czyli pseudo gwiazda Kożuchowska nie jest „za” ani „przeciw”. Pewnie obawia się utraty możliwości prezentowania swoich dokonań w TVP 1 i 2. Mówi, że jest wierząca ( o.Rydzyk i radio Maryja).
Khaleed
miesiąc temu
Gdyby był Islam to byśmy wam wprowadzili lepsze ustawy
bDoZcSsX
Lekarz...G
miesiąc temu
Co się dzieje z tymi dziećmi które strajkują czy ich rodzice o tym wiedzą ??? Ktoś powinien rozliczyć korporacje zagraniczne które promują morderstwo....
Mat
miesiąc temu
Partia realizuje swój program wyborczy!Bravo PIS
Zocha
miesiąc temu
Przestań bredzić
tt-tka
miesiąc temu
jest za, a nawet przeciw ? wierze, ze nie chcialaby byc w skorze czkonkow trybunalu przylebskiej, bo to w tej chwili bardzo niewygodne i brzydko sie kojarzy, a pani kozuchowska zawsze pragnie sie milo kojarzyc, ale jesli ona dopatrzyla sie w nich "kompetencji i dobrej woli", to niech... zechce sie oddalic :P
Alias 8
miesiąc temu
I tak która zechce to się podda aborcji. Bo ciurllać im się chce a jak zaciążą to zdziwione???
RIP
miesiąc temu
Droga Pani osoba głęboko wierząca jest zdecydowanie za życiem a nie lawiruje tak pomiędzy żeby nikomu się nie narazić.Ta fotka na instagramie nie świadczy o głębokiej wierze i skromności.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić