Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Szokująca zbrodnia w Augustowie. Nie żyje teściowa policjanta

194
Podziel się

W ostatnich dniach mieszkańcami spokojnego zazwyczaj Augustowa wstrząsnęły dwa, zupełnie nieuzasadnione, ataki nożowników. Ich ofiarami padły przypadkowe starsze osoby. Teraz oba zajścia ujawniła oficjalnie tamtejsza policja.

Szokująca zbrodnia w Augustowie. Nie żyje teściowa policjanta
W ciągu niespełna doby doszło do dwóch przypadkowych ataków nożowników. (Policja)
bCXDvKol

W zeszły czwartek, w biały dzień, na augustowskim deptaku, zadźgana została 80-letnia kuracjuszka przebywająca w sanatorium "Pałac na wodzie" . Pani Irena miała spacerować po mieście, korzystając z pięknej pogody. W pewnym momencie podbiegł do niej mężczyzna, który zadał jej 6 ciosów nożem i uciec z miejsca zdarzenia.

Po kilku minutach 34-letni Artur B., który wskoczył do kanału, był już w rękach augustowskich wodniaków, którzy skorzystali z opisu podanego przez świadków ataku.

80-letniej pani Irenie zadano sześć ciosów - z czego dwa w tętnice szyjną, które okazały się śmiertelne. Artur B. już wcześniej skazany był m.in za posiadanie narkotyków oraz bójki. Jak ustalił "Fakt", Irena Ł. była teściową policjanta, jednak prokuratura obecnie wyklucza, aby miał to być motyw zabójstwa.

bCXDvKon

W momencie morderstwa, 34-latek był pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających - narkotyków lub dopalaczy. Teraz grozi mu nawet dożywocie.

Czytaj także:

Ataki nożownika w Augustowie. Siedem ciosów nożem


Była to druga niemal identyczna sytuacja w ciągu mniej niż doby. W środę wieczorem na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie, 40-letni mężczyzna zadał siedem ciosów nożem przypadkowej osobie siedzącej na ławce.

bCXDvKot

Wykonał 4 ciosy w szyje i 3 w okolice klatki piersiowej. Jak wynika ze wstępnej opinii, napastnik zadał obrażenia ciała, które spowodowały na razie rozstrój zdrowia na okres dłuższy niż 7 dni. Ponadto biegły stwierdził, że zagrażały one życiu ofiary - mówił "Radiu Białystok" szef augustowskiej prokuratury Tomasz Malinowski.

Zaatakowany 63-latek, został poważnie ranny. Dzięki szybkiej akcji szpitalnego śmigłowca, udało się jednak uratować jego życie. Sprawca ataku miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nie wiadomo czy nożowników coś łączy. Wiadomo jedynie, że w obu przypadkach ofiary były najprawdopodobniej dobrane przypadkowo. Obaj sprawcy zostali objęci trzymiesięcznym aresztem, w czasie którego będą wyjaśniane okoliczności obu niezrozumiałych ataków.

Zobacz także: Niepełnosprawny napadł na sklep. Broń trzymał nogami

bCXDvKoO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(194)
aza
3 miesiące temu
a nie mogli go utopić a tak będzie żył na koszt podatników
Nn66
3 miesiące temu
Tu powinna być kara śmierci !!!!!!!!!
Rys
3 miesiące temu
No I tu powinny wrocic czasy PRLu. Czapa by byla bez zadnego sugerowania typu idiotycznego moze grozc mu dozywocie
bCXDvKoP
Raa
3 miesiące temu
Szkoda kobiety, szkoda tego pana. Współczuje rodzinom. Tak to jest jak się bandytów wypuszcza z wiezień po połowie odsiedzianego wyroku. Nie ma czegoś takiego jak resocjalizacja. Za to są dobrzy aktorzy.
JasnyGwint.
3 miesiące temu
Jak na razie karą najbardziej jest zagrożone protestowanie p-ko Dudzie. A najbardziej chroniony jest dom Kaczyńskiego przez 18 policjantów na dobę, pewnie więcej niż wszystkich na cały Augustów na dobę.
Najnowsze komentarze (194)
Renia
1 tyg. temu
KARA BĘDZIE 12 LAT WIĘZIENIA PO 4 LATACH WYJDĄ OBOJE ZA DOBRE SPRAWOWANIE. Niestety Polska to słaby kraj pod każdym względem.
Zamiast
2 tyg. temu
pilnować ich to 18 policjantów pilnuje jakiegoś z Żoliborza zamieszanego w Smoleńsk.
Podlasie
3 miesiące temu
Kompletna anarchia na ulicach.
no-comments
3 miesiące temu
"4 ciosy w szyje i 3 w okolice klatki" "biegły stwierdził, że zagrażały one życiu ofiary"
Kazahski
3 miesiące temu
"ofiary dobrane przypadkowo", jak "dobrane", to nie "przypadkowo"
Bez.czny kr.
3 miesiące temu
Z braku uchodźców w Polsce POLACY wzięli się do roboty.
Marcin
3 miesiące temu
A nie możnaby pożyczyć kilku policjantów z USA zeby zredukowali u nas troche populację szkodników? "Narodowa" młodzież wszechmogąca z nadmiarem testosteronu i wolnego czasu zobaczyła by jak się kończy kozaczenie...
Marcin
3 miesiące temu
Zapewne nasza narodowa młodzież ćwiczyła się na nastepne światełko do nieba podczas Orkiestry...
bCXDvKoH
Filozof
3 miesiące temu
Byc może wpływ na te wydarzenia miały jakies niejasne wydarzenia z przeszłości domniemanych ofiar.Nikt nie powiedział,że ktoś kto jest starszy musi być zaraz niewinny.Noś maseczkę.
Wujek rada
3 miesiące temu
Atakował prawdzwy polski patriota prosto z kościoła. Podobno tylko uchodźcy robią takie rzeczy i Ukraińcy!!! Polska to dziki kraj i nie ma co się tego wypierać.....
Duralex
3 miesiące temu
Oba ataki łączy to, że sprawcy posiadali noże i nie trzeba być głupim, żeby zauważyć, że gdyby noży nie posiadali to by się nie wydarzyło. Oczywiście zakazywać posiadania noży w ogóle to byłby absurd, bo jakoś trzeba tę pasztetową ukroić i rozsmarować, ale można by wprowadzić surową karę za posiadanie jakiegokolwiek noża/brzytwy/miecza/maczety/kordelasa w miejscu publicznym. Skoro za posiadana maryśki jest do 3 lat, to za posiadanie noża i innych mogłoby być do 10 lat więzienia. I już się jeden z menel z drugim zastanowi, czy brać ze sobą kozik wychodząc z meliny...
Rozum
3 miesiące temu
Przecież pisałem że za Pisu ludziom będzie częściej odwalać, no i proszę.
asd
3 miesiące temu
alkohol narkotyki wiecej uzywek wiecej
Andrzej
3 miesiące temu
Przy okazji wyborów powinno być referendum,czy społeczeństwo chce przywrócenia kary śmierci za drastyczne zbrodnie z premedytacją.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić