aktualizacja 

Marzysz już o wakacjach? Papież ma swoje zdanie na ten temat

290

W niedzielę odbyła się uroczystość Chrystusa Króla. Słowa papieża Franciszka szybko obiegły media. Wypowiedział się na temat wakacji, konsumpcji i miłości.

Marzysz już o wakacjach? Papież ma swoje zdanie na ten temat
Papież zauważa, że czekanie na weekend czy wakacje nie są sensem prawdziwego życia. (Getty Images)

W niedzielę obchodzone było święto Chrystusa Króla. W związku z tym, papież postanowił wprowadzić małą zmianę. Wygłosił również kazanie, które szybko obiegło media.

Głowa Kościoła zauważyła, że sensem życia nie jest oczekiwanie na wakacje czy weekend. Wspomniał też o tym, że prawdziwa pomoc i przyjaźń nie wiąże się z korzyściami. Zapytał wiernych, czy naprawdę pomagają sobie bezinteresownie i czy przyjaźnią się z kimś, kto jest ubogi.

Nie jesteśmy stworzeni po to, by marzyć o wakacjach czy weekendach, ale żeby realizować marzenia Boga na tym świecie - powiedział papież Franciszek podczas kazania w bazylice Świętego Piotra.

Papież mówił również o podejmowaniu wyborów. Zauważył, że najlepsze są te twarde i zdecydowane, te banalne prowadzą do równie banalnego życia. Nie obyło się również bez komentarza o spędzaniu czasu w sieci.

Jeśli wybieramy nienawiść, stajemy się wściekli, jeśli decydujemy się spędzać godziny przed telefonem komórkowym, stajemy się uzależnieni. (...)Życie jest pełne wyborów, których dokonujemy dla siebie, by mieć wykształcenie, przyjaciół, dom, zrealizować swoje hobby i interesy. Ale grozi nam to, że lata upłyną nam na myśleniu o nas samych - mówił papież.

Papież Franciszek wspomniał też o miłości. Podkreślił, że intensywne i chwilowe emocje nie są miłością. Prawdziwą istotą tego uczucia są wybory i poświęcenie.

Wprowadzono również małą zmianę. Do tej pory diecezjalne Światowe Dni Młodzieży odbywały się w Niedzielę Palmową. Papież ogłosił na niedzielnym kazaniu w bazylice Św. Piotra, że od tej pory święto to będzie obchodzone w ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

Zobacz także: Zobacz też: Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić