o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Marzysz już o wakacjach? Papież ma swoje zdanie na ten temat

157
Podziel się

W niedzielę odbyła się uroczystość Chrystusa Króla. Słowa papieża Franciszka szybko obiegły media. Wypowiedział się na temat wakacji, konsumpcji i miłości.

Marzysz już o wakacjach? Papież ma swoje zdanie na ten temat
Papież zauważa, że czekanie na weekend czy wakacje nie są sensem prawdziwego życia. (Getty Images)
bDJdjzIl

W niedzielę obchodzone było święto Chrystusa Króla. W związku z tym, papież postanowił wprowadzić małą zmianę. Wygłosił również kazanie, które szybko obiegło media.

Głowa Kościoła zauważyła, że sensem życia nie jest oczekiwanie na wakacje czy weekend. Wspomniał też o tym, że prawdziwa pomoc i przyjaźń nie wiąże się z korzyściami. Zapytał wiernych, czy naprawdę pomagają sobie bezinteresownie i czy przyjaźnią się z kimś, kto jest ubogi.

bDJdjzIn
Nie jesteśmy stworzeni po to, by marzyć o wakacjach czy weekendach, ale żeby realizować marzenia Boga na tym świecie - powiedział papież Franciszek podczas kazania w bazylice Świętego Piotra.

Papież mówił również o podejmowaniu wyborów. Zauważył, że najlepsze są te twarde i zdecydowane, te banalne prowadzą do równie banalnego życia. Nie obyło się również bez komentarza o spędzaniu czasu w sieci.

Jeśli wybieramy nienawiść, stajemy się wściekli, jeśli decydujemy się spędzać godziny przed telefonem komórkowym, stajemy się uzależnieni. (...)Życie jest pełne wyborów, których dokonujemy dla siebie, by mieć wykształcenie, przyjaciół, dom, zrealizować swoje hobby i interesy. Ale grozi nam to, że lata upłyną nam na myśleniu o nas samych - mówił papież.
bDJdjzIt

Papież Franciszek wspomniał też o miłości. Podkreślił, że intensywne i chwilowe emocje nie są miłością. Prawdziwą istotą tego uczucia są wybory i poświęcenie.

Wprowadzono również małą zmianę. Do tej pory diecezjalne Światowe Dni Młodzieży odbywały się w Niedzielę Palmową. Papież ogłosił na niedzielnym kazaniu w bazylice Św. Piotra, że od tej pory święto to będzie obchodzone w ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

Zobacz także: Zobacz też: Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"
bDJdjzIu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJdjzIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(157)
pytanie
3 miesiące temu
Po co Papieżowi tyle pałaców i kościołów milionów w muzeum watykańskim
Komsi63
3 miesiące temu
Żyjemy w czasach gdzie pogrzeb jest ważniejszy od nieboszczyka, wesele ważniejsze od miłości,wygląd ważniejszy od intelektu.Żyjemy w kulturze opakowań gdzie.OPAKOWANIE GARDZI ZAWARTOŚCIĄ
Franek 1211
3 miesiące temu
Klerycy powinni najpierw odkurzyć wory pokutne . Następnie naprawić zbrodnie swoje i poprzedników i zaprzestać nienawidzieć.
bDJdjzIP
Ksionc
3 miesiące temu
Żaden duchowny nie przyjaźni się z biednym!!!
ECH
3 miesiące temu
Przykładem słów papieża jest bogobojny i żyjący w ubóstwie father Rydzyk , który miłuje bliźniego gdy ten znajdzie się obok niego . Słowa jak powietrze , nie dotkniesz a istnieją !
Najnowsze komentarze (157)
jadzia
3 miesiące temu
Prawdę mówi Franciszek.Ciekawe czy słyszał o Rydzyku u nas w Polsce?
tylko pytam
3 miesiące temu
P. Jezus niegdyś ze świątyń ZŁO-to wyrzucał . ZŁO-to to ZŁO. To wymysł szatana . Za to został przez hierarchię kościelną na śmierć na krzyżu skazany . A teraz ?? Gdyby tak ktoś (nie wiadomo kto ) może nawet z nieba ,przyszedł na ziemie i z kościołów ZŁO-to wyrzucał .czy też byłby skazany ???
Dziadek
3 miesiące temu
Panie..... Papież .... powiem tak,,,,MÓDL SIĘ I PRACUJ A GARB CI SAM WYROŚNIE....
WybórNieZakaz
3 miesiące temu
Sory ale nie będzie mi mówić co mam robić i z kim się przyjaźnić, jestem wolnym człowiekiem i nie wierzę w kościół, religię która została wymyślona po to aby zapanować nad ludźmi w xxxxlat temu. Możecie mnie oblać hejtem ale takie jest moje zdanie. Dziwne że co inny kontynent czy kraj to inna religia co tymbardziej potwierdza to co piszę. Nie nakłaniam nikogo to niechodzenia do kościoła, do nie modlenia się itd itp więc również nie chce aby ktoś mi mówił co mogę a co nie, ale jakby tak popatrzeć to w sumie opłaca się przyjaźnić z biednymi. Doskonałym przykładem jest Rydzyk który od bezdomnego przyjaciela dostał maybacha ;)
RAPTOR
3 miesiące temu
Nie muszę chodzić do kościoła i nie muszę wierzyć w Boga żeby być dobrym człowiekiem jak dla. Mnie kościół to dobrze działającą firmą nic więcej A to co się dzieje z Kościołem gdzie kościół opiera się na partia rządzącej i na odwrót świadczy o tum jak bardzo silny jest kościół Panowie w czarnych sukniach to bizmesmeni Pośrednicy do tego na górze komu to potrzebne Większość ludzi widzi co się dzieje Pozdrawiam zdrowia 👍
EMSON
3 miesiące temu
Wystarczy stosować się do 10 przekazań czy kościół i księża się stosują? Najbardziej rozpierdala mnie to że gość który nigdy nie miał Rodziny nie wie z czym to się je będzie Ci mówił jak masz żyć To może ja ci powiem opadtkowac tą waszą firmę znieść celibat każdy zwas dostaje najniższą krajową co wy na to a reszta kasy dla ludzi dzieci w Afryce hmmm
polaczek
3 miesiące temu
A powiedział jakie to marzenie Boga ?? Ja nie znam jego marzeń i dlaczego mam pomóc mu je spełniać? Mi nikt nie pomaga spełniać moich marzeń wiec walić kościół, boga i tego papierza. Następny ochroniarz pedofilii w kościele. Dlaczego jeszcze żaden ksiądz nie siedzi w więzieniu ?
Jan Paweł II
3 miesiące temu
Dzień dobry są tu jakieś dzieci. Zapraszam na spotkanie modlitewne dla najmłodszych. Mam w domu kremówki ;)
bDJdjzIH
nori
3 miesiące temu
Panie Papież ! U nas taki Rydzyk nigdy nie ma wakacji . Przez cały rok , na okrągło , przyjmuje coraz to nowych bezdomnych z samochodami .
Irene
3 miesiące temu
A co powie papiez na Mnie niewolnice Polska ,czekajaca na wakacje od 25 lat !!!
Pawlo
3 miesiące temu
To jest istota tej wiary , dzięki za przypomnienie n, szkoda że te czarne z tego nie skorzystają bo to kompletnie nie ich świat
Pandora
3 miesiące temu
Bóg stworzył ten piękny Świat. Podróżując, poznając i podziwiając go chwalimy Boga. Co złego jest w wakacjach? Co złego, że o nich myślimy i że marzymy o normalności?
pawel
3 miesiące temu
a na temat celibatu nic nie powiedział ??? 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
miłość łączy
3 miesiące temu
czy oni muszą nosić te czapy takie same jak w faraony
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić