Anna Jankowska| 

Maseczki ochronne. Gdzie nie wejdziesz bez nich od 1 sierpnia?

33

Od 1 sierpnia zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące maseczek ochronnych. Gdzie nie wejdziesz bez maseczki?

Maseczki ochronne. Gdzie nie wejdziesz bez nich od 1 sierpnia?
(Getty Images, Beata Zawrzel)

Nie masz maseczki? Kierowca nie wpuści cię do autobusu. Takie zasady będą obowiązywać pasażerów Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju już od 1 sierpnia. Co jeszcze się zmieni?

Aby przemieszczanie się autobusami było bezpieczne dla każdego pasażera, MZK podejmuje kolejne kroki. Od najbliższej soboty, wejście do autobusu będzie możliwe tylko przednimi drzwiami, tak aby kierowca mógł skontrolować, czy pasażer stosuje się do nakazów sanitarnych – zapowiadają przedstawiciele MZK.

Nie masz maseczki? Kierowca nie wpuści cię do autobusu.

Są oczywiście wyjątki. Obowiązek wejścia przez przednie drzwi nie obowiązuje osób niepełnosprawnych, starszych mających problemy z poruszaniem się oraz rodziców z dziećmi w wózkach. MZK cieszy się, że przy okazji łatwiej będzie zidentyfikować pasażerów na gapę.

Wszystkich mieszkańców Polski obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w komunikacji miejskiej. Za ignorowanie tego przepisu grozi mandat od 50 złotych. W skrajnych przypadkach przewoźnik może złożyć wniosek do sanepidu o ukaranie pasażera bez maseczki, wtedy grzywna jest o wiele bardziej dotkliwa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić