o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Jankowska
|

Maseczki ochronne. Gdzie nie wejdziesz bez nich od 1 sierpnia?

13
Podziel się

Od 1 sierpnia zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące maseczek ochronnych. Gdzie nie wejdziesz bez maseczki?

Maseczki ochronne. Gdzie nie wejdziesz bez nich od 1 sierpnia?
(Getty Images, Beata Zawrzel)
bDZVuNFh

Nie masz maseczki? Kierowca nie wpuści cię do autobusu. Takie zasady będą obowiązywać pasażerów Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju już od 1 sierpnia. Co jeszcze się zmieni?

Aby przemieszczanie się autobusami było bezpieczne dla każdego pasażera, MZK podejmuje kolejne kroki. Od najbliższej soboty, wejście do autobusu będzie możliwe tylko przednimi drzwiami, tak aby kierowca mógł skontrolować, czy pasażer stosuje się do nakazów sanitarnych – zapowiadają przedstawiciele MZK.
bDZVuNFj

Nie masz maseczki? Kierowca nie wpuści cię do autobusu.

Są oczywiście wyjątki. Obowiązek wejścia przez przednie drzwi nie obowiązuje osób niepełnosprawnych, starszych mających problemy z poruszaniem się oraz rodziców z dziećmi w wózkach. MZK cieszy się, że przy okazji łatwiej będzie zidentyfikować pasażerów na gapę.

Wszystkich mieszkańców Polski obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w komunikacji miejskiej. Za ignorowanie tego przepisu grozi mandat od 50 złotych. W skrajnych przypadkach przewoźnik może złożyć wniosek do sanepidu o ukaranie pasażera bez maseczki, wtedy grzywna jest o wiele bardziej dotkliwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZVuNFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Herod Antypis
9 miesięcy temu
Maseczka nie jest do ochrony - maseczka jest do sprzedania
Rio
10 miesięcy temu
A co jak ktoś z przyczyn zdrowotnych nie może nosić masek, ustawa wymienia kto dokładnie.
Maskigora
10 miesięcy temu
Mandat 50 zł ?? To jest chore i temu każdy ma to gdzieś mandat powinien być od 2000 zł do 10 000 w zależności od jakiej chwili lub miejsca gdzie się było bez maseczki lub kara roku bezwzględnego więzienia!!! W Kolumbii gdy ktoś się Np do kwarantanny nie stosuje , odcinają głowy !
bDZVuNFL
Nikt ważny
10 miesięcy temu
Serio myślicie że maseczki zatrzymają wirusa po co jest to obowiązkowe ten wirus to jakaś drama tylko tak straszycie i na co wam to jest wiele innych o wiele groźniejszych wirusów i o nich nie mówicie
NiePozdrawiam
10 miesięcy temu
Astma to nie jest jedyna choroba przez, ktore ludzie nie moga nosic masek. A co z osobami, ktore maja azs ? I akurat rumienie maja tam gdzie np.jest nalozona maska lub przylbica? Sa osoby, ktore tez maja alergie skore i maja na cala twarz nalozona masc z antybiotykiem. Oczywiscie zaraz ktos napisze ma nosic bo to tez nie jest tlumaczenie. Ja musze to on/ona tez niech nosi bo ja przeciez mam przez 8 godzin i daje rade. Co tam, ze niektorzy mimo zmian maseczek dostaja np. Tradzik ropny mimo, ze wczesniej nie mieli. Tu tez zaraz znajda sie ,,lekarze'' mimo iz nie znaja kogos ale o jego higienie sie wypowiedza. Ale gdy mialy odbywac sie wybory i przyszli prezydenci jezdzili po polsce ludzie sie gromadzili nie bylo problemow masek, wtedy wszyscy byli cudownie zdrowi.
Jan,ek
10 miesięcy temu
Litości, zacznijcie robić użytek z głowy, jest taka sama liczba zachorowań jak wcześniej tylko że zaczęli wykonywać więcej testów, a odnośnie maseczek to zalegają pisowskich biznesmenów magazyny A już głośno się mówi o szczepionkach więc trzeba się pozbyć G...A bez atestu
Konto
10 miesięcy temu
😂😂😂😂😂😂 Taak na 60 pasażerów będzie 2 osoby mieć a reszta niestety nie maski a kierowcy będą się szarpać z pasażerem kierowcy będą mieli to głębokośći kto ma kto je niema.
dudi
10 miesięcy temu
Wy naprawdę wierzycie że maseczki zatrzymają wirusa? Musielibyśmy chodzić w 100% szczelnych kombinezonach zakrywających całą twarz wraz z oczami!
efka
10 miesięcy temu
Przestańcie się mądrzyć,zakładajcie maseczki i po sprawie.Tak trudno to zrozumieć ze to dla waszego dobra.
przemek8419
10 miesięcy temu
Najlepsze jest to, że ustawodawca nie zmienia przepisów, tylko nakazuje swoim podmiotom oraz ich pracownikom łamać prawo. Jeśli mnie nie wpuściłby kierowca, to on łamie kodek wykroczeń, odmawiając usługi, nie przestrzega też rozporządzenia, bo tam jest wyraźna informacja o wyłaczeniach. Można na tym dobrze zarobić jako odszkodowaniach. Każdy powinien pisać reklamacje, a w gorszych sytuacjach pisać pozwy sądowe, to te firmy szybko, by zmieniły swoje postępowanie na zgodne z prawem.
Pasażer
10 miesięcy temu
Jesli juz tak sie mandatujemy, to gdzie mandaty dla kierowcy, który wozi pasażerów jak kartofle,tzn.pedzi bez zastanowienia i hamuje , i tak całą trasę, aż strach wstać jeśli się siedzi, bo można stracić zęby, rozbić głowę( czego sama byłam świadkiem) tak pan kierowca dał przed przystankiem po chamulcach.A przecież widać,że z autobusów korzystają w dużej mierze osoby starsze.
Trochę rozumu
10 miesięcy temu
Skoro Mzk zabroni wejścia osobom nie mającym masek to sami powinni płacić kary za dyskryminację innych Ja bym ich pozwał od razu za nie przestrzeganie Dziennika Ustaw. Ich prawa nie mogą stać ponad prawem państwowym. Napiszę krótko - Paragraf 18 Ustęp 2. Pozwala niektórym na nie noszenie masek!
Green
10 miesięcy temu
Nie wszystkich...
bDZVuNFD
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić