Mateusz Morawiecki zdecydował. Co z obostrzeniami w kościołach?

77

Mateusz Morawiecki poinformował, że wybór rządzących, co do zmian, padł w pierwszej kolejności na obostrzenia w kościołach. Już od przyszłego tygodnia w mszach będzie mogło jednocześnie uczestniczyć więcej wiernych.

Mateusz Morawiecki zdecydował. Co z obostrzeniami w kościołach?
Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w przyszłym tygodniu nastąpi zluzowanie obostrzeń obowiązujących w kościołach. (PAP, Roman Zawistowski)

Do przekazania najnowszych decyzji rządu doszło w trakcie konferencji prasowej w Turku (woj. wielkopolskie). Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dotychczas obowiązujące w kościołach obostrzenia, których celem jest ochrona wiernych przed zakażeniem koronawirusem, zostaną złagodzone.

Kościół – obostrzenia. Mateusz Morawiecki zapowiada ich złagodzenie

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od przyszłego tygodnia wierni będą mogli zajmować już połowę miejsc. Jednak szczegóły Polacy poznają dopiero w czwartek 10 czerwca, gdy odbędzie się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Chciałbym uwolnić wszystkie miejsca, czy chciałbym móc doprowadzić do uwolnienia wszystkich miejsc - zarówno związanych z życiem społecznym, gospodarczym, jak i sakralnym, z religijnymi miejscami, ale cały czas jeszcze musimy pewien poziom ograniczeń utrzymywać – podkreślił Mateusz Morawiecki (PAP).

Pierwsze apele o złagodzenie obostrzeń w kościołach pojawiły się już w trakcie posiedzenia Rady Ministrów. Według ustaleń dziennikarza Michała Wróblewskiego takich rozwiązań miał domagać się Zbigniew Ziobro.

Zobacz także: Zobacz też: Polski Ład. Semeniuk chwali Morawieckiego: Doskonały premier!
Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić