A. M. | 

Matura 2020 z języka angielskiego. CKE udostępniła arkusze

1

W środę 10. czerwca tegoroczni maturzyści przystąpili do egzaminu z języka angielskiego. Poziom podstawowy już za nimi. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawiły się arkusze.

Matura 2020 z języka angielskiego. CKE udostępniła arkusze
Matura 2020 (PAP)

Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się w środę o godzinie 9:00. Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła już treści zadań, z którymi zmierzyli się maturzyści. Pełne arkusze dostępne są TUTAJ. Wkrótce mają zostać opublikowane także przykładowe odpowiedzi.

Arkusze z języka angielskiego składały się z 10 zadań. Maturzyści, jak co roku, musieli wykazać się umiejętnościami słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomością środków językowych (słownictwo i gramatyka) oraz tworzenia wypowiedzi pisemnej.

Najdłuższą formą wypowiedzi w egzaminie na poziomie podstawowym jest e-mail. Praca pisemna powinna wynosić od 80 do 130 słów. To także najbardziej punktowana część egzaminu.

Matura z języka angielskiego 2020 - treść zadań

Tym razem maturzyści mieli za zadanie opowiedzieć koledze z Anglii o swoich wrażeniach z wycieczki. W wiadomości mieli zawrzeć powód udziału w wycieczce z biurem podróży, opisać ciekawe miejsce, które odwiedzili, wyrazić opinię na temat przewodnika oraz zrelacjonować sytuację, która spowodowała, że powrót z wycieczki się opóźnił.

Od początku tygodnia maturzyści przystąpili już do obowiązkowych egzaminów z języka polskiego oraz matematyki. Kolejne egzaminy z dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym odbędą się po długim weekendzie. Na wyniki będą musieli poczekać do 11 sierpnia.

Zobacz także: Zobacz także: Matura 2020. Dariusz Piontkowski mówi o ewentualnym przecieku. Egamin będzie unieważniony?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić