o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A. M.
|

Matura 2020 z języka angielskiego. CKE udostępniła arkusze

1
Podziel się

W środę 10. czerwca tegoroczni maturzyści przystąpili do egzaminu z języka angielskiego. Poziom podstawowy już za nimi. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawiły się arkusze.

Matura 2020 z języka angielskiego. CKE udostępniła arkusze
Matura 2020 (PAP)
bEqAsMHp

Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się w środę o godzinie 9:00. Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła już treści zadań, z którymi zmierzyli się maturzyści. Pełne arkusze dostępne są TUTAJ. Wkrótce mają zostać opublikowane także przykładowe odpowiedzi.

Arkusze z języka angielskiego składały się z 10 zadań. Maturzyści, jak co roku, musieli wykazać się umiejętnościami słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomością środków językowych (słownictwo i gramatyka) oraz tworzenia wypowiedzi pisemnej.

bEqAsMHr

Najdłuższą formą wypowiedzi w egzaminie na poziomie podstawowym jest e-mail. Praca pisemna powinna wynosić od 80 do 130 słów. To także najbardziej punktowana część egzaminu.

Matura z języka angielskiego 2020 - treść zadań

Tym razem maturzyści mieli za zadanie opowiedzieć koledze z Anglii o swoich wrażeniach z wycieczki. W wiadomości mieli zawrzeć powód udziału w wycieczce z biurem podróży, opisać ciekawe miejsce, które odwiedzili, wyrazić opinię na temat przewodnika oraz zrelacjonować sytuację, która spowodowała, że powrót z wycieczki się opóźnił.

Od początku tygodnia maturzyści przystąpili już do obowiązkowych egzaminów z języka polskiego oraz matematyki. Kolejne egzaminy z dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym odbędą się po długim weekendzie. Na wyniki będą musieli poczekać do 11 sierpnia.

bEqAsMHx
Zobacz także: Zobacz także: Matura 2020. Dariusz Piontkowski mówi o ewentualnym przecieku. Egamin będzie unieważniony?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqAsMHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Anka
rok temu
Tylko dlaczego polecenia są w języku polskim? Przecież to matura z języka angielskiego i wypadałoby sprawdzić czy maturzyści rozumieją słowo pisane.Te 30% właściwych odpowiedzi żeby zaliczyć to można przy odrobinie szczęścia na chybił-trafił uzyskać.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić