Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Matura 2024. Była godz. 9:22. Zdjęcia trafiły do sieci

18

Trwa matura 2024. W środę (8 maja) uczniowie przystąpili do obowiązkowego egzaminu z matematyki. Krótko po rozpoczęciu weryfikacji wiedzy do sieci zaczęły trafiać zdjęcia arkusza z zadaniami maturalnymi. Sprawę w rozmowie z Interią skomentował już dyrektor CKE.

Matura 2024. Była godz. 9:22. Zdjęcia trafiły do sieci
Matura 2024 - zdjęcie poglądowe (Getty Images, Marcin Bielecki)

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczął się 8 maja (wtorek) o godz. 9:00. Jest on obowiązkowy dla wszystkich zdających maturę. W przypadku formuły 2023 uczniowie mają do dyspozycji 180 minut, zaś zgodnie z formułą 2015 - 170 minut.

W przypadku tego egzaminu obowiązuje oczywiście próg zdawalności. By zdać egzamin, trzeba uzyskać co najmniej 30 proc. możliwej do zgromadzenia liczby punktów.

Matura 2024. CKE komentuje przeciek z matematyki. Zdjęcia w sieci

Co ciekawe, krótko po rozpoczęciu matury do sieci zaczęły trafiać zdjęcia arkusza. Pierwsze takie publikacje pojawiły się już około godziny 9:20!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak dotarł w wyjątkowe miejsce. "Najpiękniejsze plaże"

Oficjalny arkusz CKE ma zostać opublikowany dopiero o godz. 14:00. Co na temat wycieku powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej?

Bez sfotografowanego numer PESEL nie potrafię powiedzieć, gdzie zostało zrobione zdjęcie. Widać, że zespół nadzorujący nie dopilnował - przekazał Marcin Smolik w rozmowie z Interią.

Matura 2024: odpowiedzi i arkusze

Oficjalny arkusz opublikowany zostanie na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Należy spodziewać się tego, że w okolicach 14:00 eksperci będą dzielić się odpowiedziami na poszczególne zadania.

Póki co zdjęcia arkusza krążą po platformie X. Poniżej przykłady:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić