Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Maturzyści i ósmoklasiści wracają do szkół? Padła konkretna data

173

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Chodzi głównie o maturzystów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Ich wkrótce czekają ważne egzaminy. Czy rząd umożliwi im niebawem powrót do szkoły i naukę w trybie stacjonarnym?

Maturzyści i ósmoklasiści wracają do szkół? Padła konkretna data
Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? (Getty Images)

Kiedy ósmoklasiści i maturzyści wrócą do szkół?

Na informację o powrocie starszych uczniów do nauki stacjonarnej czekają nie tylko sami uczniowie, ale także ich rodzice i nauczyciele. Już niedługo bowiem egzamin ósmoklasisty i matura.

Do końca tego tygodnia, do 14 lutego obowiązują zasady dotyczące nauki zdalnej i stacjonarnej ogłoszone przez rząd 2 tygodnie temu. W tym tygodniu Ministerstwo Edukacji Narodowej musi podać nowe wytyczne. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy od przyszłego tygodnia maturzystom i ósmoklasistom umożliwiona zostanie nauka w trybie stacjonarnym? O ich powrocie do szkół napisał Onet.

Powrót do szkół. Ważne informacje dla maturzystów i ósmoklasistów

Na razie w szkołach uczą się stacjonarnie tylko najmłodsi - uczniowie klas 1-3. Jak dowiedział się Onet, starsi, w tym uczniowie klas ósmych i maturalnych wrócą do szkół nie wcześniej niż 1 marca. Do końca lutego nadal będą uczyć się zdalnie. Jak twierdzą informatorzy Onetu, na razie jest zdecydowanie za wcześnie, by otwierać szkoły dla wszystkich.

Niemniej w MEN trwają prace, które mają umożliwić powrót do szkół przede wszystkim maturzystom i ósmoklasistom, których wiosną czekają ważne egzaminy. Jak pisze Onet, padła już nawet konkretna data ich powrotu, a mianowicie 1 marca. Na razie nie jest to oczywiście informacja oficjalna, jednak istnieje szansa, że za 2 tygodnie, jako pierwsi do szkół wrócą uczniowie klas ósmych i klas maturalnych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić