Angelika Karpińska| 

Meksyk. Synowie El Chapo narzucili godzinę policyjną i torturują ludzi, którzy ją łamią

57

Synowie słynnego meksykańskiego barona Joaquina Guzmana, znanego jako "El Chapo", nałożyli godzinę policyjną na mieszkańców miasta kontrolowanego przez kartel. Brutalnie egzekwują zasady i torturują osoby, które je łamią.

Jeden z synów El Chapo, Ivan Archivaldo Guzman
Jeden z synów El Chapo, Ivan Archivaldo Guzman

Synowie El Chapo narzucili godzinę policyjną w mieście Culiacan w zachodnim Meksyku. Z powodu epidemii koronawirusa po godz. 22 wszyscy mieszkańcy muszą znajdować się w domach.

Członkowie kartelu Sinaloa kontrolują ulice w silnie opancerzonych pojazdach. Straszą, że osoby, które nie będą przestrzegać godziny policyjnej zostaną ukarane.

Synowie El Chapo straszą torturami za złamanie godziny policyjnej

Kary za złamanie zasad obejmują tortury, aresztowania i grzywny. Członkowie kartelu twierdzą, że godzina policyjna nie obowiązuje jedynie niezbędnych pracowników, którzy wracają do domu. Synowie El Chapo opublikowali w sieci filmy, na których pokazali, jak patrolują ulice miasta.

36-letni Ivan Archivaldo Guzman i 37-letni Jesus Alfredo Guzman są znani jako "Los Chapitos”. Uważa się, że obecnie zarządzają kartelem Sinaloa wraz z Ismaelem "El Mayo" Zambada Garcią.

Zobacz także: Najdłuższy tunel przemytników. Wielkie odkrycie na granicy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić