Metalowa skrzynia z łańcuchem przed domem dziecka. "Proszę się nie bać"

10

Pod dom dziecka w Krośnie ktoś podrzucił dużą metalową skrzynkę, zabezpieczona grubymi łańcuchami. Znalezisko wywołało niepokój wśród pracowników i sprawie powiadomiono policja. Okazało się, że w skrzyni znajdują się pieniądze i słodycze!

Metalowa skrzynia z łańcuchem przed domem dziecka. "Proszę się nie bać"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

W sobotę 1 lipca jeden z wychowawców Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem zauważył osobę, która pod drzwiami zostawiła dużą metalową skrzynkę. Kiedy wyszedł, aby zapytać co się stało, nieznajoma osoba bardzo szybko się oddaliła.

Darowizna dla domu dziecka

Jak przekazuje portal krosno112.pl, skrzynia była wykonana z metalu, zabezpieczona grubymi łańcuchami oraz kłódką z szyfrem. Na niej położono kartkę z odręczną wiadomością o następującej treści: "Proszę się nie bać. Paczka to darowizna. Nic groźnego".

Pomimo zapewnień ze strony darczyńcy skrzynia wywołała zaniepokojenie. O sprawie natychmiast została powiadomiona policja. Z dyrektorką placówki skontaktowała się anonimowa osoba, która opisała całą sytuację i przekazała, że kod do kłódki to 7777.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niepokój w Mołdawii. Jedni obawiają się Rosjan, drudzy wychwalają Putina

Dziennikarze portalu krosno112.pl skontaktowali się z dyrektorką placówki, która potwierdziła wszystkie informacje. Policjanci, którzy zjawili się na miejscy dokonali oględzin. Przekazany kod okazał się prawidłowy.

Skrzynia była wypełniona po brzegi słodyczami i banknotami. Łącznie przekazano aż 100 tys. zł. Darczyńca pozostaje anonimowy.

Pieniądze zostały zabezpieczone przez policję. Później zdeponowano je w bezpiecznym miejscu. "Na pewno zostaną wydatowane na potrzeby Domu Dziecka i jego wychowanków" - przekazuje portal.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić