Mężczyzna uciekał od powodzi, zaatakował go aligator. Najprawdopodobniej nie żyje

4

Władze w Luizjanie prowadzą śledztwo w sprawie ataku aligatora na 71-letniego mężczyznę, który uciekał od huraganu Ida. Zwierzę zaatakowało i najprawdopodobniej zabiło mężczyznę przed jego domem. Świadkiem zdarzenie była jego żona, która zgłosiła to na policję.

Mężczyzna uciekał od powodzi, zaatakował go aligator. Najprawdopodobniej nie żyje
Aligator zaatakował mężczyznę podczas huraganu (Getty Images, Wikimedia Commons)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w amerykańskim stanie Luizjana, który od kilku dni walczy z potężnym huraganem Ida. Żona 71-letniego mieszkańca miejscowości Slidell była świadkiem, jak aligator zaatakował mężczyznę, który akurat przebywał w szopie obok własnego domu, próbując ochronić się przed powodzią.

Aligator zaatakował mężczyznę

Szopa była położona w pobliżu jeziora Pontchartrain została zalana wodą na kilka metrów. Najprawdopodobniej z tego jeziora wydostał się aligator i zaatakował mężczyznę. Żona usłyszała, że w szopie coś się dzieje. Kobieta bez telefonu wsiadła do łodzi i popłynęła przez zalane ulice, próbując znaleźć kogoś, kto mógłby pomóc jej mężowi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Najprawdopodobniej nie żyje

Kiedy wróciła, mężczyzny nigdzie nie było. Policja rozważa najgorsze scenariusze, podejrzewając, że 71-letni mieszkaniec Luizjany, który został zaatakowany przez aligatora, już nie żyje. Mimo tego funkcjonariusze kontynuują poszukiwania mężczyzny oraz zwierzęcia, które go zaatakowało.

W niedzielę wieczorem czasu lokalnego nad stanem Luizjana przechodził huragan Ida. Wiatr w podmuchach osiągał prędkość do 257 km/h. Blisko milion domów i firm zostało bez prądu. W poniedziałek Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC) poinformowało, że Ida słabnie i stała się już burzą tropikalną.

Zobacz także: Śmieci utrapieniem w Tatrach. "To się nie mieści w mojej głowie"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić