Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Miał być hit, a na razie jest kit. Ikea przestrzeliła w Polsce

26

Od 2017 roku Ikea oferuje Polakom panele fotowoltaiczne razem z instalacją. Póki co zainteresowanie jest bardzo małe. Propozycja nie okazała się hitem.

Miał być hit, a na razie jest kit. Ikea przestrzeliła w Polsce
Póki co ten pomysł to niewypał (Getty Images)

Nietrafioną ofertę Ikei opisuje "Puls Biznesu". W materiale zauważono, że szwedzki gigant w 2017 roku zaoferował posiadaczom domów panele fotowoltaiczne razem z montażem. Plan przewidywał, że przez pierwszy rok Polacy kupią tysiąc zestawów solarnych.

Zakładano jednocześnie, że później z roku na rok będzie coraz lepiej. Nic jednak z tego nie wyszło. Dotychczas Ikea sprzedała tylko 1,5 tys. zestawów paneli słonecznych.

Są jednak też pozytywy. W rozmowie z "PB" przedstawiciele Ikei zdradzili, że nieco rośnie moc zainstalowanych zestawów. Coraz częściej pojawiają się też zapytania od klientów.

Zobacz także: Ikea ponownie otwarta. Oblężenie sklepów

Ikea osiągnęła bardzo słaby wynik

Szef Instytutu Energetyki Odnawialnej Grzegorz Wiśniewski nie owija w bawełnę. W rozmowie z "Pulsem Biznesu" zaznacza, że dotychczasowy wynik Ikei jest po prostu bardzo słaby, a firma nie zdążyła się jeszcze dostosować do obecnych realiów rynkowych.

Trudno stwierdzić, czy oferta Ikei przerodzi się jeszcze w hit. Być może nadejdzie taki czas, w którym Polacy masowo zaczną stawiać na fotowoltaikę. Na razie taka tendencja nie jest widoczna.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić