Miała kaszel, zrobiła prześwietlenie. Lekarz nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył

163

Młoda kobieta jest w szoku po tym, czego dowiedziała się u lekarza. Zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej ujawniło, że jej serce znajduje się… po niewłaściwej stronie. 19-latka opowiedziała swoją historię w viralowym wideo na TikToku.

Miała kaszel, zrobiła prześwietlenie. Lekarz nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył
19-latka z Chicago nie mogła uwierzyć w to, co powiedział jej lekarz (TikTok, Instagram)

19-latka Claire Mack przez dwa miesiące uskarżała się na męczący kaszel. W końcu postanowiła się zbadać. Nie przypuszczała, co ujawni badanie.

Kaszel był długotrwały, nawet po lekach. Poszłam do szpitala pod koniec czerwca, na zastrzyk przeciw tężcowi po tym, jak przecięłam się drutem kolczastym. Chciałam, żeby zbadali również mój kaszel – powiedziała dziewczyna w filmie na TikToku.

Zrobiła prześwietlenie. Wyniki szokują

Lekarka stwierdził, że Claire cierpi na infekcję płuc i skierował nastolatkę z Chicago na prześwietlenie. Zdjęcie rentgenowskie ujawniło szokujące wyniki. Nawet medyczka nie mogła uwierzyć w to, co widzi.

Lekarka wyglądała na naprawdę zszokowaną i powiedziała mi: "OK, to trochę dziwne, ale czy wiedziałaś, że twoje serce jest po prawej stronie klatki piersiowej, a nie po lewej?" - relacjonuje dziewczyna.

Nastolatka twierdzi, że była tak zdezorientowana, że jedyne co była w stanie wtedy zrobić, to wybuchnąć śmiechem. Lekarka wyjaśniła, że jej przypadłość nazywa się dekstrokardią i 19-latka powinna poinformować lekarza pierwszego kontaktu o swoim stanie.

Ciągle powtarzałem "Co, mówisz poważnie?". Szczerze mówiąc byłam w szoku, że nie wiedziałam o tym aż do 19 roku życia – mówi Claire.

Dekstrokardia jest wadą wrodzoną i dotyka mniej niż jednego procenta populacji. Stan ten jest lustrzanym odbiciem właściwego umiejscowienia serca. Zwykle nie powoduje żadnych objawów, a diagnoza najczęściej stawiana jest przypadkowo. 

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Szczepienia przeciw COVID-19 problemem dla wielu Polaków. Prof. Horban podpowiada, co zrobić
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić