Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Przeszedł przeszczep ręki. ZUS twierdzi, że jest zdolny do pracy

72
Podziel się

Damian Szwedo trzy lata temu przeszedł operację przeszczepu ręki. Chociaż wciąż nie uzyskał pełnej sprawności i musi przyjmować leki, ZUS uznał go za zdolnego do pracy. Mężczyzna stracił rentę.

Przeszedł przeszczep ręki. ZUS twierdzi, że jest zdolny do pracy
Mężczyzna po przeszczepie ręki nie może liczyć na pomoc państwa. (tvn24)
bEJrwuCZ

O skandalicznej sytuacji z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych informuje Tvn 24. Damian Szwedo stracił rękę dziesięć lat temu, ale trzy lata temu otrzymał nową. Chirurdzy ze szpitala Św. Jadwigi w Trzebnicy przeszczepili mu kończynę zmarłej kobiety.

Jest po przeszczepie ręki. ZUS zabiera rentę

32-latek nie odzyskał jednak pełnej sprawności. Do końca życia będzie musiał przyjmować leki, aby ciało nie odrzuciło przeszczepu. Potrzebne są także ćwiczenia i rehabilitacja. Jak mówią lekarze, po operacji jest także bardziej narażony ciężki przebieg chorób takich jak różyczka czy grypa.

bEJrwuDb

Niestety, pomimo tego wszystkiego, ZUS nie chce przyznawać mu renty. Zdaniem lekarzy orzeczników z ZUS Damian Szwedo ma rękę, co oznacza, że może podjąć pracę. Mężczyzna utracił 500-złotwą rentę.

Pan Damian jest zdolny do pracy, co więcej pracował wcześniej nie posiadając ręki. Teraz jego możliwości znacznie się zwiększyły. Więc ja życzę mu tego, żeby w przyszłości ta ręka była na tyle sprawna, żeby mógł się nią posługiwać całkiem sprawnie – stwierdza rzeczniczka ZUS we Wrocławiu, powołując się na opinię lekarzy.

Doktor Adam Domanasiewicz chirurg ze Szpitala Św. Jadwigi w Trzebnicy nie zgadza się z lekarzami orzecznikami ZUS-u. Uważa, że pan Damian powinien mieć orzeczoną częściową niezdolność do pracy. 

bEJrwuDh
Orzeczenie to było jednostronne, oceniające funkcje kończyny. My oczywiście jesteśmy zadowoleni, że funkcja kończyny pacjenta jest bardzo dobra, ale to nie oznacza, że on może pracować spokojnie jak każdy normalny człowiek - mówi lekarz.

Pan Damian odwołał się od decyzji, a sprawa trafiła do sądu. Na finał trzeba jednak czekać.

Zobacz także: Nawoływanie z ambony do szczepień przeciw COVID-19. „Jest to wypełnianie prawa z Dekalogu”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrwuDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
Alla
3 miesiące temu
ZUS uzdrowi
Andrzej
3 miesiące temu
ZUS to cudowny uzdrowiciel. Oni potrafią wyleczyć każdą chorobę.
Jan24
3 miesiące temu
Miałem wypadek na budowie,przez 5 lat miałem rentę w związku z wypadkiem otrzymałem 100% uszczerbku na zdrowiu,aby nie wypłacić orzecznik ZUS stwierdziła że będąc pracownikiem budowlanym nadużywałem alkoholu, paliłem papierosy i to ma wpływ na mój stan zdrowia a nie są to skutki obrażeń, proponuje nagrodę Nobla orzecznikowi.
bEJrwuDD
wb.
3 miesiące temu
Dla ZUS nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet gdy klient zgłosi się z głową pod pachą a bez zaświadczenia od sołtysa, że to jego głowa, nic nie załatwi.
Ren-tierZUS
3 miesiące temu
lekarz orzecznik ZUS za wydanie opinii otrzymuje wynagrodzenie czy aby za negatywną nie otrzymuje więcej? Kuriozum prawne!!! odwołanie należy składać w ZUS który sam na siebie składa do sądu o uchylenie bądź utrzymanie orzeczenia. To paranoja prawną!
Mysz-072
3 miesiące temu
Orzeczenie o niepełnosprawnosci ,orzekaja ludzie niepełnosprawni.
Olllla
3 miesiące temu
Orzeczenie o niepełnosprawnosci orzekają niepełnosprawni na umyśle
lekarz ZUS
3 miesiące temu
masz jeszcze drugą rękę,możesz pracować
POLAK
3 miesiące temu
TO CI LEKARZE CO LECZĄ = POWINNI WYSTAWIAĆ ORZECZENIE O STANIE ZDROWIA,A NIE LEKARZE ORZECZNICY ZUS = PODLEGLI ZUS.
Grzywa
3 miesiące temu
Jesteś dobry dopuki płacisz składki a później cię oleją. To jest właśnie ZUS zakład utylizacji składek.
pis da
3 miesiące temu
Zapomniał zapisać się do PiSu to mu zabrali te 500.
Kierowca
3 miesiące temu
A Cygan wciąż niezdolny choć zdrowy i odżywiony. Ot, sprawiedliwość społeczna.
Rehabilitant
3 miesiące temu
Jako rehabilitant i masażysta, diagnosta twierdzę, że taka ręką nie jest sprawna. Taką ręką nie wbije gwoździa ani nie umyje szyb na myjni przez 8 godzin dziennie. Najwyżej praca biurowa. Pracownik ZUS podjął idiotyczną decyzję. Chroni własną du.. kosztem zdrowia chorego.
bEJrwuDv
baba
3 miesiące temu
Cały ZUS. A przy okazji: co to jest "dezycja"?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić