o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

"Milionerzy". Znów pytanie za milion. Sprawdź, czy znasz odpowiedź

1
Podziel się

Pan Mikołaj mógł zostać kolejnym zwycięzcą programu "Milionerzy". Do tego jednak potrzebna była znajomość paryskiego Łuku Triumfalnego.

"Milionerzy". Znów pytanie za milion. Sprawdź, czy znasz odpowiedź
"Milionerzy". Mikołaj usłyszał pytanie za milion (Facebook)
bEJVnXbF

Hubert Urbański po raz 24 w programie "Milionerzy" zadał pytanie za milion złotych. Tym razem do ostatniego etapu doszedł pan Mikołaj z Poznania. Główną nagrodę miał już na wyciągnięcie ręki.

"Milionerzy". Oto pytanie za milion zł

Pytanie za milion jednak sprawiło mu dużo problemów. Konieczna była szczegółowa znajomość Łuku Triumfalnego, który znajduje się w Paryżu. Tak brzmiało pytanie.

bEJVnXbH
Na paryskim Łuku Triumfalnym, na pamiątkę napoleońskich zwycięstw, wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich:
Zobacz także: Zapytaliśmy Polaków, co zrobiliby z milionem. "Przeznaczyłbym na Kościół"
bEJVnXbN

Na ekranie pojawiły się cztery możliwe odpowiedzi. To kolejno: A: Warszawy, B: Wrocławia, C: Gdańska oraz D: Ostrołęki. Uczestnik jednak nie miał pojęcia, która z nich jest poprawna.

Mikołaj rozważał odpowiedź C. Gdyby zaznaczył Gdańsk, to straciłby pieniądze. Na Łuku Triumfalnym nie znajdziemy Warszawy, więc poprawna odpowiedź to A.

bEJVnXbO

Uczestnik na szczęście nie odważył się zaryzykować. Dzięki temu program opuścił z wygraną w wysokości 500 tys. zł. Od początku polskiej edycji "Milionerów" tylko trzech graczy wygrało milion zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVnXci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
pol42
11 miesięcy temu
hmm...ale Wrocławia też tam nie ma wyrytego, właśnie oglądam zdjęcie co tam zrobiłem przy tym łuku. Z Polskich miast są: PULTUSK, OTROLENKA, DANTZIG (jesli był polski), a o BRESLAU , Presslaw, czy Wrocławiu nie ma tam żadnego wpisu!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić