Wróć na
NM
|

Uratowali 10 lwów. Przetrzymywano je w fatalnych warunkach

1
Podziel się

Organizacja pozarządowa Wild @ Life uratowała 10 lwów. Lwy były hodowane przez właścicieli tylko do jednego celu - wkrótce miały zostać zabite. Przetrzymywano je bez wody i jedzenia.

Uratowali 10 lwów. Przetrzymywano je w fatalnych warunkach
Wygłodzone lwy, które uratowano. (Wild@Life e.V, Jam Press)
bCXZJJdx

W południowej Afryce uwolniono 10 lwów, które zamknięte były w małych, hodowlanych pomieszczeniach - podaje źródło Daily Mail. W rejonach tych rozwija się biznes, który polega na hodowaniu, a następnie sprzedaży lwów, które kupiec może zastrzelić. Głównie temu służy nielegalny proceder.

Lwy trzymane były w małym pomieszczeniu, w którym nie było wody ani pożywienia. Do wnętrza nie docierało także światło. Lwy muszą mieć dostęp do roślinności - bez tego czują się zaniepokojone i bardzo zestresowane. Również i tego były jednak pozbawione.

bCXZJJdz

Uratowali wygłodniałe i zmęczone zwierzęta. Lwy trafią do specjalnego ośrodka

Pracownicy niemieckiej organizacji pozarządowej Wild @ Life uratowali zwierzęta. Byli świadkami przerażającej chwili, gdy lwy po raz pierwszy opuściły ciasne zagrody.

Lwy wybiegły bardzo szybko, zupełnie przerażone. Po raz pierwszy od dawna zobaczyły słońce, a także otaczającą teren hodowlany zieleń. Pracownicy napoili lwy i dali im jedzenie.

Przewieźli zwierzęta na przyczepach i wypuścili je na terenie o wiele bardziej sprzyjającym ich naturze. Wcześniej specjalnie przygotowano dla nich dogodne warunki na terenie ośrodka.

bCXZJJdF

Lwami zajmą się także weterynarze i nowi opiekuni, którzy pomogą nauczyć się zwierzętom żyć w naturalnych dla nich warunkach. Niestety, jak informują pracownicy niemieckiego ośrodka - wciąż istnieje wiele miejsc, gdzie przetrzymywane są lwy. Nie łatwo jest je uratować.

Nierówna walka lwów. Nagranie z Parku Narodowego Krugera

bCXZJJea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Krakowianka
5 dni temu
Na szczęście jeszcze jest wirus.Może akurat otrze się chociaż trochę o tych "pseudohodowców",no jest też karma,a ta lubi wracać.
Najnowsze komentarze (1)
Krakowianka
5 dni temu
Na szczęście jeszcze jest wirus.Może akurat otrze się chociaż trochę o tych "pseudohodowców",no jest też karma,a ta lubi wracać.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić