aktualizacja 

"Najważniejsze rozwiązanie". Czarnek odkrył karty w Radiu Maryja

339

Minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że poprawiony projekt nowelizacji ustawy o zmianach w prawie oświatowym jest już gotowy. - Absolutnie zostajemy przy tym najważniejszym rozwiązaniu ustawowym, które w tym projekcie się znajduje - chcemy transparentności i kontroli tego, czego uczą organizacje pozarządowe w szkołach - powiedział.

"Najważniejsze rozwiązanie". Czarnek odkrył karty w Radiu Maryja
Przemysław Czarnek (PAP, Piotr Nowak)

We wtorkowych "Aktualnościach dnia" na antenie Radia Maryja Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki wyjaśnił, że kolejny projekt nowelizacji ustawy o zmianach w prawie oświatowym jest gotowy.

Został dobrze przepracowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Zresztą wcześniejsza ustawa, która nie została podpisana przez pana prezydenta, również była w dużej mierze autorstwa właśnie tych posłów - mówił Przemysław Czarnek w Radiu Maryja.

Minister edukacji tłumaczył, że projekt zawiera drobne zmiany w stosunku do poprzedniego. Projekt uwzględnia też sugestie prezydenta Andrzeja Dudy, który pierwszą wersję tzw. "lex Czarnek" zawetował.

Jestem umówiony w tym tygodniu z szefem Kancelarii Prezydenta RP, z panią minister i będziemy rozmawiać na temat tego, w jaki sposób skonsultować to końcowo z urzędnikami Kancelarii Prezydenta. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie ten projekt trafi pod obrady Sejmu w trybie poselskim, tak jak uzgodniliśmy i będzie mógł być prawem obowiązującym od nowego roku szkolnego – tłumaczył szef resortu edukacji.

Minister Czarnek podkreślił, że głównym założeniem projektu ustawy jest pełna transparentność i kontrola w zakresie zajęć dodatkowych prowadzonych przez organizacje pozarządowe.

Szkoła jest miejscem pracy nauczycieli. Jeśli dodatkowo mają tam być organizacje pozarządowe i mają uczyć na zajęciach dodatkowych, to oczywiście pod nadzorem kuratora, bo kurator jest organem nadzoru pedagogicznego, ale w szczególności pod pełnym nadzorem rodziców - mówił minister na antenie Radia Maryja.
Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić