aktualizacja 

"Mistrz parkowania" z Anglii. Właśnie dlatego nie jeździ się po alkoholu

6

Do niecodziennego wypadku doszło w Anglii. 19-latek pod wpływem alkoholu wjechał samochodem w budynek zabytkowego hotelu. BBC udało się dotrzeć do światków zdarzenia.

"Mistrz parkowania" z Anglii. Właśnie dlatego nie jeździ się po alkoholu
19-latek prowadził pod wpływem alkoholu (Adobe Stock, Twitter, @MotoringNomad, Brian Jackson)

Do wypadku doszło w niedzielę (19 marca) około godziny 04:45 (czasu lokalnego) przed hotelem "Francis" na Queen Square w Bath, w Anglii. 19-letni kierowca kii picanto z impetem wjechał w zabytkowy hotel. 

Z przekazanych informacji wynika, że samochodem podróżowały dwie osoby. Jeden z mężczyzn samodzielnie wydostał się z auta. Drugiego uwalniać musieli strażacy.

Przy akcji użyli specjalistycznego sprzętu - poinformował rzecznik Straży Pożarnej i Ratowniczej Avon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Orkan Eunice. Drzewo spadło na rozpędzony autobus. Mamy nagranie

Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala.

Relacje świadków

BBC udało się dotrzeć do światów zdarzenia. Jednym z nich była 47-letnia Emily, która odwiedzała rodzinę z Londynu. W chwili wypadku była na lunchu.

Na początku myślałam, że mógł być to mały pożar, ale wyjrzałam przez barierki i zobaczyłam tam cały samochód. Ludzie żartowali z parkowania tego pojazdu, bo nie wiedzieliśmy, jak ten samochód się tam dostał - powiedziała BBC.
Złamana była dość duża część poręczy. (...) Więc dość wyraźnie było widać, że musiało być to dość silne uderzenie - dodała.

Z kolei pracownicy Francis na Queen Square poinformowali, że nikt z gości nie ucierpiał. Podczas wypadku zniszczeniu uległa jedynie piwnica, która pełniła rolę magazynu.

Trwa dochodzenie

Ostatecznie kierowcę kii zwolniono warunkowo za kaucją. Jednak dochodzenie w sprawie nadal trwa.

Policja rozmawia ze świadkami wypadku. Apeluje także, by zgłaszały się osoby, które mogą mieć nagrania z kamer samochodowych lub telefonów komórkowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warto wspomnieć, że Bath w 1987 r. znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest popularnym miejscem odwiedzanym przez turystów.

Źródło: bbc.com

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić