Tragedia w szpitalu. Pacjent spadł z okna na szóstym piętrze

25

Ogromna tragedia w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 19 na 20 marca) pacjent wyskoczył z okna na szóstym piętrze. 68-letni mężczyzna doznał poważnych obrażeń, jego życia nie udało się uratować. Sprawą zajęła się już poznańska prokuratura.

Tragedia w szpitalu. Pacjent spadł z okna na szóstym piętrze
Pacjent wyskoczył z okna poznańskiego szpitala (Facebook, Szpital Wojewódzki w Poznaniu)

Jak informują lokalne media, do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 19 na 20 marca) w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Juraszów w Poznaniu. 68-letni mężczyzna, który był pacjentem oddziału transplantologii, wyskoczył z okna w łazience na szóstym piętrze.

Niestety, mimo podjętej akcji ratowniczej, życia mężczyzny nie udało się uratować. Obrażenia okazały się zbyt poważne. 68-latek zginął na miejscu.

Niektóre źródła podają, że pacjent wypadł z okna, ale rzecznik szpitala, Konrad Napierała potwierdził, że wszystko wskazuje na samobójstwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 80 mln zł na szefa kancelarii premiera. "To pieniądze na telefon"
Wczoraj w godzinach późnowieczornych w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu doszło do tragicznego zdarzenia. Z okna łazienki na szóstym piętrze wyskoczył 68-letni pacjent. W wyniku doznanych obrażeń, mimo podjętej akcji ratowniczej, zmarł (...) - przekazał dziennikarzom poznańskiej ''Gazety Wyborczej'' Rzecznik Prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu Konrad Napierała.

Sprawą śmierci pacjenta zajęła się prokuratura

Według Marty Mróz z poznańskiej policji, ''nie było to zdarzenie o charakterze kryminalnym''. Śledczy wykluczyli udział osób trzecich. Sprawę wyjaśnia poznańska prokuratura.

Nie wiadomo, co było przyczyną takiej tragedii. Rzecznik szpitala nie posiada informacji, by 68-latek miał jakieś problemy natury psychicznej.

Jak przypomina Radio Poznań, specjalne zabezpieczenia stosowane są wyłącznie w szpitalach psychiatrycznych. 68-letni pacjent leczył się na Oddziale Transplantologii i Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Urologii.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić