o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Mocne słowa abpa Jędraszewskiego. Ostrzegł przed "śmiertelnym niebezpieczeństwem"

888
Podziel się

Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski wygłosił kazanie w czasie sobotniej pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę. Duchowny dużo mówił o obecnych zagrożeniach dla duszy człowieka, wśród których widzi "ideologie marksistowskie", które mają doprowadzać do deprawacji dzieci i rozpadu rodziny

Mocne słowa abpa Jędraszewskiego. Ostrzegł przed "śmiertelnym niebezpieczeństwem"
Arcybiskup wzywał Rodziny Radia Maryja do "przeciwstawienia się złu". (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDyZkiKZ

W czasie swojej homilii na Jasnej Górze abp Jędraszewski dużo opowiadał o niezłomnej postawie Benedykta XVI. Wspominał też etykę zakonu benedyktynów, których dewizą jest "módl się i pracuj"

Kazanie było w dużej mierze poświęcone jednak sprawom współczesnym i politycznym. Metropolita wzywał Matkę Boską, aby dała siłę ducha ludziom, którzy chcą przeciwstawić się "dyktaturze mniejszości", i wsparła ludzi w odróżnianiu dobra od zła.

Czytaj także:

bDyZkiLb

Homilia arcybiskupa Jędraszewskiego

Mówiąc do zgromadzonych w kościele środowisk Radia Maryja, nawiązał też do przypadającego w tym roku stulecia Bitwy Warszawskiej, podczas której państwo polskie pokonało wojska bolszewickie. Według Jędraszewskiego podobne starcie odbywa się dzisiaj.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie, po stu latach od tamtej wiktorii, znajdujemy się jako Europa i Polska w obliczu kolejnego, równie śmiertelnego niebezpieczeństwa. Tym razem ma ono charakter przede wszystkim kulturowy – mówił metropolita.
bDyZkiLh

Arcybiskup podkreślał, że - jego zdaniem - miejsce prawdy zajmują postprawda, relatywizm, kłamstwo i fake newsy. Podważane są, jak twierdzi, małżeństwo i rodzina, a dzieci i młodzież są według niego deprawowane. Twierdzi, że stoją za tym ideologie, które, tak jak bolszewizm, "wyrastają z marksizmu".

Miejsce chrześcijańskiego humanizmu chce zająć antyhumanizm, miejsce obiektywnych i trwałych wartości – nihilizm, miejsce osoby ludzkiej stworzonej na Boży obraz i podobieństwo – dziwna istota pozbawiona tożsamości, wydana na łup złudnym i krótkotrwałym przyjemnościom zmysłowym - przemawiał abp Jędraszewski.

Zobacz także: Szymon Hołownia: Kościół musi być społeczny, a nie teologiczny

bDyZkiLi
bDyZkiLC
KOMENTARZE
(888)
julian
6 miesięcy temu
Abp Jędraszewski popadł w manię prześladowczą- bolszewizmu!Kolejny raz pokazuje,że nie ma pojęcia o prawdziwym życiu i dopadają go urojenia polityczne. To nie mniejszości nam zagrażają,a wynaturzone coraz bardziej większości.Jezus bronił mniejszości! A większość Go skazała na śmierć.
młody katolik
6 miesięcy temu
Za jakieś dziesięć lat Kościoły w Polsce będą świecić pustkami. A to za sprawą takich właśnie biskupów..
Biskupie!
6 miesięcy temu
Idź drogą Chrystusa!!!!!On nigdy do zła nie nawoływał.Przeproś Pana Boga i nie dziel Polaków!
bDyZkiLD
emerytka
6 miesięcy temu
Pycha kroczy przed upadkiem.Byle szybko i bardzo boleśnie,bo to co teraz prezentują hierarchowie KK nijak przystaje do wartości które powinni prezentować swoim życiem i pracą.Gzie skromność,czystość i posługa?
Piotr
6 miesięcy temu
Niech się zajmie duszpasterstwem a nie polityką (żenada kleru).
Najnowsze komentarze (888)
o_Misjonarz
4 miesiące temu
Umiłowani Siostry i Bracia! Ostatnio dał popis jego świętobliwość Biskup Jędraszewski. Należy mu się zatem jakaś nagroda – jakiś Złoty Cielec. Uwielbia bowiem świecidełka i błyskotki. Za wiele spraw: 1. za ideologiczną inwencję w kwestii odnajdywania „obcych”; 2. za skuteczne szczucie nie tylko w stadzie owieczek; 3. za konsekwentną pracę na rzecz upadku Kościoła w Polsce; 4. wreszcie za równie konsekwentne budowanie rodzimego, narodowego Ciemnogrodzia. Niektórzy twierdzą, że ma wielu konkurentów, również po stronie świeckiej – np. pana Mikołaja Pawlaka, który ma w sobie taki potencjał głupoty, że mógłby nawet występować w cyrku – zamiast królika. Nie mniej inwencja pana biskupa Jędraszewskiego jest naprawdę godna pozazdroszczenia. Właśnie wymyślił nowego narodowego wroga jakim są „single”. Precz z ideologią „singli” - zagrzmiał z ambony głosem wielkim niczym prorok. Zatem wszystkich singli kierować do przydiecezjalnych poradni terapii konwersyjnej! Singli, homosiów i innych LGBT nawraca się tam na katolicyzm (w polskim wydaniu) a za całą robotę płaci rząd finansując księży-terapeutów. Z biznesowego punktu widzenia dobrze pomyślane. Mamonę bowiem miłują ponad wszystko. Tylko gdzie kierować takich Jędraszewskich?
ada
6 miesięcy temu
mam nadzieję że kara go spotka za sianie nienawiści oby cierpiał długo i boleśnie
kik
6 miesięcy temu
to co powiedział arcybiskup to prawda szczególnie widać to po tych komętażach
hohelka
6 miesięcy temu
jestem wychowana w czasach PRL, ale nie jestem zdeprawowana ani dzieci nie wychowałam zdeprawowane.Biskupie módl się i pracuj, a nie politykuj bo nie zostałeś powolany do polityki
kika
6 miesięcy temu
dziwna istota pozbawiona tożsamości, wydana na łup złudnym i krótkotrwałym przyjemnościom zmysłowym - przemawiał abp Jędraszewski.Dobrze powiedziane, proszę te nauki wprowadzić do seminariów
Trzezwy
6 miesięcy temu
••• i dlatego koniec z kościołem. Nie będzie mi pasożyt, za moje pieniądze, demo,owal moje zycie!
jadzia
6 miesięcy temu
Kościół nie akceptuje ideologi lgbt w przestrzeni publicznej,ale akceptuje w swoim środowisku jakby miał na nią wyłączność.Kiedyś geje ukrywali się w seminariach i klasztorach ,a teraz jak chcą żyć poza ich środowiskiem to im to przeszkadza.
Łojciec
6 miesięcy temu
Zawsze sobie znajdą jakiegoś wroga, z którym umszą walczyć z pomocą konta bankowego.
bDyZkiLv
wert
6 miesięcy temu
popieram biskupa Jędraszewskiego stoi po stronie prawdy dlatego wyja szakale bo prawda ich w oczy kole
antypis
6 miesięcy temu
Polsce i Europie zagraża KK.
supcio
6 miesięcy temu
Dobrze mówi, ale jest dylemat - na twiterze jest wypowiedź feministki która mówi że wielkim kłamstwem jest że homoseksualiści chcę małżeństwa,bo tak naprawdę chcą zmienić małżeństwo na swoją modłę - i teraz komu wierzyć arcybiskupowi który potwierdza słowa feministki czy feministce która potwierdza słowa arcybiskupa
Mohair
6 miesięcy temu
Mądre słowa Arcybiskupa. Jak zawsze. Panie Boże przywróć rozum ludziom. Matko ratuj.
R3x
6 miesięcy temu
Mędrkujcie dalej. Wkrótce będziecie brednie do słupów w kościele gadać bo ludzi tam nie będzie
ANIA 1969
6 miesięcy temu
Ludzie jestesmy narodem fałszywym dwulicowym tylko potrafimy wszystich osądzać zdaje się nam że zawsze mamy rację ,co takiego robi złego kosciół nie podoba się wam nie ma sprawy nie krytykujcię żyjcie swoją sektą jak zwierzęta jedno wiem że to nowe pokolenie nie wie co to jest bieda wychowaliśmy potomkow rozpieszczonych roszczeniowych bez jakiego szacunku dla prawdziwych naszych przodków bohaterow gdzie jest teraz hasło Bog Honor Ojczyzna liczy się tylko mamona.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić