Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Mocne słowa abpa Jędraszewskiego. Ostrzegł przed "śmiertelnym niebezpieczeństwem"

892
Podziel się:

Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski wygłosił kazanie w czasie sobotniej pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę. Duchowny dużo mówił o obecnych zagrożeniach dla duszy człowieka, wśród których widzi "ideologie marksistowskie", które mają doprowadzać do deprawacji dzieci i rozpadu rodziny

Mocne słowa abpa Jędraszewskiego. Ostrzegł przed "śmiertelnym niebezpieczeństwem"
Arcybiskup wzywał Rodziny Radia Maryja do "przeciwstawienia się złu". (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

W czasie swojej homilii na Jasnej Górze abp Jędraszewski dużo opowiadał o niezłomnej postawie Benedykta XVI. Wspominał też etykę zakonu benedyktynów, których dewizą jest "módl się i pracuj"

Kazanie było w dużej mierze poświęcone jednak sprawom współczesnym i politycznym. Metropolita wzywał Matkę Boską, aby dała siłę ducha ludziom, którzy chcą przeciwstawić się "dyktaturze mniejszości", i wsparła ludzi w odróżnianiu dobra od zła.

Czytaj także:

Homilia arcybiskupa Jędraszewskiego

Mówiąc do zgromadzonych w kościele środowisk Radia Maryja, nawiązał też do przypadającego w tym roku stulecia Bitwy Warszawskiej, podczas której państwo polskie pokonało wojska bolszewickie. Według Jędraszewskiego podobne starcie odbywa się dzisiaj.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie, po stu latach od tamtej wiktorii, znajdujemy się jako Europa i Polska w obliczu kolejnego, równie śmiertelnego niebezpieczeństwa. Tym razem ma ono charakter przede wszystkim kulturowy – mówił metropolita.

Arcybiskup podkreślał, że - jego zdaniem - miejsce prawdy zajmują postprawda, relatywizm, kłamstwo i fake newsy. Podważane są, jak twierdzi, małżeństwo i rodzina, a dzieci i młodzież są według niego deprawowane. Twierdzi, że stoją za tym ideologie, które, tak jak bolszewizm, "wyrastają z marksizmu".

Miejsce chrześcijańskiego humanizmu chce zająć antyhumanizm, miejsce obiektywnych i trwałych wartości – nihilizm, miejsce osoby ludzkiej stworzonej na Boży obraz i podobieństwo – dziwna istota pozbawiona tożsamości, wydana na łup złudnym i krótkotrwałym przyjemnościom zmysłowym - przemawiał abp Jędraszewski.

Zobacz także: Szymon Hołownia: Kościół musi być społeczny, a nie teologiczny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(892)
totustus
2 lata temu
Dzieci i młodzieży sa deprawowane przez ksiezy i biskupów ale papież Franciszek wypleni to dziadostwa tak jak w Chile
66666
2 lata temu
Wynocha do ojczyzny
Agata
2 lata temu
Kurski jest przykładem wzorowego męża i katolika.
Mis koala
2 lata temu
Tyle nienawiści do biskupa który mówi prawdę a nie głosi protestanckich herezji opamiętajcie się ludzie czy Chrystus popiera morderstwa? Lenistwo duchowe jest powszechne i Ci którzy się do nich zaliczają wyją wyrzutami sumienia mozemy miec najlepsze leki a i tak wszystko zalezy od Boga tylko chore sumienia krytykują prawdę Ten biskup to bohater niech go Bóg ma w swej opiece
Marcin
2 lata temu
Modlę się od lat do Boga o prawdziwą miłość żeby ktoś mnie pokochał, żebym ja mógł kochać niestety do tej pory mnie nie wysłuchał a dla Jędraszewskiego jestem ideologią singla.
o_Misjonarz
2 lata temu
Umiłowani Siostry i Bracia! Ostatnio dał popis jego świętobliwość Biskup Jędraszewski. Należy mu się zatem jakaś nagroda – jakiś Złoty Cielec. Uwielbia bowiem świecidełka i błyskotki. Za wiele spraw: 1. za ideologiczną inwencję w kwestii odnajdywania „obcych”; 2. za skuteczne szczucie nie tylko w stadzie owieczek; 3. za konsekwentną pracę na rzecz upadku Kościoła w Polsce; 4. wreszcie za równie konsekwentne budowanie rodzimego, narodowego Ciemnogrodzia. Niektórzy twierdzą, że ma wielu konkurentów, również po stronie świeckiej – np. pana Mikołaja Pawlaka, który ma w sobie taki potencjał głupoty, że mógłby nawet występować w cyrku – zamiast królika. Nie mniej inwencja pana biskupa Jędraszewskiego jest naprawdę godna pozazdroszczenia. Właśnie wymyślił nowego narodowego wroga jakim są „single”. Precz z ideologią „singli” - zagrzmiał z ambony głosem wielkim niczym prorok. Zatem wszystkich singli kierować do przydiecezjalnych poradni terapii konwersyjnej! Singli, homosiów i innych LGBT nawraca się tam na katolicyzm (w polskim wydaniu) a za całą robotę płaci rząd finansując księży-terapeutów. Z biznesowego punktu widzenia dobrze pomyślane. Mamonę bowiem miłują ponad wszystko. Tylko gdzie kierować takich Jędraszewskich?
ada
2 lata temu
mam nadzieję że kara go spotka za sianie nienawiści oby cierpiał długo i boleśnie
kik
2 lata temu
to co powiedział arcybiskup to prawda szczególnie widać to po tych komętażach
hohelka
2 lata temu
jestem wychowana w czasach PRL, ale nie jestem zdeprawowana ani dzieci nie wychowałam zdeprawowane.Biskupie módl się i pracuj, a nie politykuj bo nie zostałeś powolany do polityki
kika
2 lata temu
dziwna istota pozbawiona tożsamości, wydana na łup złudnym i krótkotrwałym przyjemnościom zmysłowym - przemawiał abp Jędraszewski.Dobrze powiedziane, proszę te nauki wprowadzić do seminariów
jadzia
2 lata temu
Kościół nie akceptuje ideologi lgbt w przestrzeni publicznej,ale akceptuje w swoim środowisku jakby miał na nią wyłączność.Kiedyś geje ukrywali się w seminariach i klasztorach ,a teraz jak chcą żyć poza ich środowiskiem to im to przeszkadza.
Łojciec
2 lata temu
Zawsze sobie znajdą jakiegoś wroga, z którym umszą walczyć z pomocą konta bankowego.
wert
2 lata temu
popieram biskupa Jędraszewskiego stoi po stronie prawdy dlatego wyja szakale bo prawda ich w oczy kole
antypis
2 lata temu
Polsce i Europie zagraża KK.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić