Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda przegrywa w mieście Rydzyka

13
Podziel się:

Do Państwowej Komisji Wyborczej spłynęły dane już niemal ze wszystkich komisji wyborczych w kraju i za granicą. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak poszczególni kandydaci poradzili sobie w różnych miastach. Dla niektórych zaskoczeniem może być wynik Andrzeja Dudy w Toruniu, czyli mieście kojarzonym przez wielu z siedzibą imperium Ojca Rydzyka.

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda przegrywa w mieście Rydzyka
Andrzej Duda przegrał w Toruniu, gdzie siedzibę ma jego sojusznik o. Tadeusz Rydzyk. (PAP, PAP/Adam Warżawa)

Według danych PKW ze wszystkich 123 komisji wyborczych w Toruniu, zdecydowanym zwycięzcą pierwszej tury okazał się Rafał Trzaskowski, który uzyskał 42,15 proc. poparcia. Drugie miejsce zajął Andrzej Duda z wynikiem 30,80 proc. głosów.

Okazuje się więc, że kandydatowi Zjednoczonej Prawicy, wiele nie pomógł fakt, że Toruń jest siedzibą wspierających obecną władzę mediów kierowanych przez o. Tadeusza Rydzyka, czyli TV Trwam oraz Radia Maryja. Miasto jest również siedzibą Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, należącej do prowadzonej przez środowisko Radia Maryja fundacji Lux Veritatis.

Czytaj także:

Wyniki wyborów w w Kujawsko-Pomorskiem

Różnica między Dudą a Trzaskowskim jest w Toruniu większa nawet niż w nieodległej Bydgoszczy, gdzie urzędujący prezydent otrzymał 31,2 proc. w stosunku do 40,7 dla kandydata KO.

Kolejne miejsca w Toruniu zajęli Szymon Hołownia z wynikiem 15,23 proc. oraz Krzysztof Bosak z 6,53 proc. poparcia. Również w powiecie toruńskim, na który składają się graniczące z miastem gminy, poparcie dla Andrzeja Dudy, choć zwyciężył nad Rafałem Trzaskowskim, było niższe niż w skali całego kraju - 39,2, proc. do 31,7 proc.

Zobacz także: Wybory 2020. Mówił, że wygrana Trzaskowskiego nie będzie tragedią. Jarosław Gowin zmienia zdanie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Hwtd
2 lata temu
Czajkowski Ty odpowiadasz na pytania wyborców?
Gość
2 lata temu
Słabo się modlił Rydzyk z prezesem nawet na Jasnej górze modlitwy nie pomogły
ddd
2 lata temu
Brawo Torunianie, gratuluje trzeźwego myślenia!!
Daj, daj
2 lata temu
To Rydzyk ma swoje miasto? No nie wiedziałem o tym. No popatrzcie taki bogaty, a jeszcze rzebrze jak Rumuny.
rte
2 lata temu
A co powiedział Jezus na temat udziału duchownych w polityce ? Ewangelia Jana rozdział 18 werset 36 : „36 Jezus odpowiedział: „Moje Królestwo nie jest częścią tego świata. Gdyby było jego częścią, moi słudzy walczyliby, żebym nie został wydany Żydom. Ale moje Królestwo nie jest stąd”.
hmn
2 lata temu
Władza nie powinna mieć monopolu,bo to szkodzi dla kraju-tak sam ten co ukradł księżyc powiedział podczas rządów PO.Poszukajcie i poczytajcie.Jak już mam iść znowu przez pustynię to może wielbłąd pomoże mi w tej drodze.
Witold
2 lata temu
Kiedyś lubiłem Toruń, piękne zabytkowe miasto i mili ludzie. Może kiedyś jeszcze odwiedzę.
reme
2 lata temu
Dlaczego ten człowiek jeszcze jest na wolności i czyim on jest ojcem?
dramat blisko
2 lata temu
Rydzyk jest przedstawicielem piekła. Przegraną A. Dudy należy rozumieć jako zaproszenie do wyboru lepszego dla Polski niż Duda i Rydzyk. Nasze państwo już się sypie. Tego nie widzą ci, którzy nie myślą.
00000..
2 lata temu
Szlaban by to trafił ehhhh ! Dobra może to jeszcze nic złego nie znaczy ale bądźmy w dobrej Myśli,Ja i tak nie tracę Nadziei!
Wy Borca
2 lata temu
Mam złe przeczucia bo w Krakowie też przegrywa.
Basket
2 lata temu
Po co PIS i P.Duda zgadza się na reklamowanie i afiszowanie się kościołem A przede wszystkim Rydzykiem A rząd i kościół to dwie odrębne instytucje których razem nie warto mieszać czas obejrzeć koronę królów w której pokazane jest jak biskupi wykorzystywali władzę dla własnych potrzeb A żyjemy w XXI wieku A nie w średniowieczu
Mmm
2 lata temu
Brawo Toruń
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić