Mocne słowa krymskiego "aktywisty". "Rusofobia powinna być karana śmiercią"

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, na którym słyszymy, jak jeden z krymskich "aktywistów" w swojej propagandowej wypowiedzi nawiązał do historii i stwierdził, że "rusofobia" powinna być karana śmiercią lub odesłaniem. - Aby uniknąć takich przejawów rusofobii w naszym kraju, musi być surowa kara. Tak jak było w czasach Związku Radzieckiego - powiedział.

Mocne słowa krymskiego "aktywisty". "Rusofobia powinna być karana śmiercią"
Krymski "aktywista" (Twitter, @Gerashchenko_en)

W sobotę (3 czerwca) Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, w mediach społecznościowych udostępnił fragment wypowiedzi krymskiego "aktywisty". W jednym z programów stwierdził on, że "rusofobia" powinna być karana śmiercią lub odesłaniem.

Aby uniknąć takich przejawów rusofobii w naszym kraju, musi być surowa kara. Tak jak było w czasach Związku Radzieckiego. Artykuł "Wróg ludu" - powiedział krymski "aktywista".
Więc coś takiego jeden, a nawet pięć razy powinno przytrafiać się publicznie tym, którzy otwarcie dyskredytują oraz propagują w naszym kraju złą ideologię. Żeby inni to widzieli i wiedzieli. Wtedy takich rzeczy nie będzie - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oto co szykuje Putin. Gen. Pacek podał datę

Przypomniał, że "kiedy w Związku Radzieckim byłeś wrogiem ludzi, można było zostać rozstrzelanym lub zesłanym na Syberię". - Twoi bliscy nie otrzymaliby zasiłków czy jakichkolwiek pieniędzy. Byliby potępieni przez społeczeństwo. W związku z tym zastanawialiby się, czy w ogóle warto było otwierać usta. Publiczne przeprosiny przed kamerą, ich wyrzuty sumienia do niczego nie prowadzą - zaznaczył.

Podkreślił, że "to nie pomoże zdyscyplinować ludzi."

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Głos internautów

Post doradcy ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, który został umieszczony na Twitterze, do tej pory wyświetlono blisko 310 tys. razy i został udostępniony 450 razy. Zyskał blisko 1,8 tys. polubień.

"Wyraźnie karanie ludzi sprawi, że pokochają Rosję. Logika dźwięku", "Rusofobia oznaczałaby, że boimy się Rosjan... A już tak nie robimy", "Dlaczego ludzie, którzy nazywają innych nazistami, brzmią jak naziści?" "Dlaczego nie jest na froncie, walcząc za swoją ukochaną Rosję?" - pisali w komentarzach internauci.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić