Angelika Karpińska| 

Molestował chłopców. Były duchowny i prezenter BBC skazany

5

Benjamin Thomas, były pastor i prezenter telewizyjny BBC, został skazany na 10 lat i 4 miesiące więzienia po tym, jak przyznał się do wykorzystywania chłopców i mężczyzn przez 30 lat.

Molestował chłopców. Były duchowny i prezenter BBC skazany
Były prezenter BBC skazany (BBC)

Benjamin Thomas wykorzystał seksualnie 33 chłopców i mężczyzn. Najmłodsza ofiara byłego pastora i prezentera BBC miała 11 lat, a najstarsza 34.

Do przestępstw mężczyzny dochodziło na przestrzeni 30 lat. Thomas wykorzystywał seksualnie swoje ofiary od kiedy miał 14 lub 15 lat.

44-latek przyznał się 40 wykroczeń. Oprócz wykorzystywania seksualnego kręcił z ukrycia filmy, na których pokrzywdzeni brali prysznic lub korzystali z toalety.

Były pastor i prezenter BBC wykorzystywał nastoletnich chłopców

Zdecydowana większość ofiar byłego pastora to nastoletni chłopcy. Najczęściej czekał, aż zasną, a potem molestował ich. Do przestępstw dochodziło m.in. na chrześcijańskich obozach i konferencjach.

Wszystko wyszło na jaw, gdy jedna z ofiar zgłosiła mężczyznę na policję. Wielu pokrzywdzonych nie zdawało sobie sprawy, że było molestowanych, dopóki detektywi do nich nie dotarli. Nie udało się jednak odnaleźć wszystkich ofiar 44-latka.

Benjamin Thomas pracował dla BBC Wales jako prezenter w programie telewizyjnym "Ffeil" oraz jako reporter w "Wales Today". Odszedł z BBC w 2005 r. i został pastorem. Aresztowano go we wrześniu 2019 r.

Zobacz także: Przypadki pedofilii wśród księży. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówi, co jest potrzebne ofiarom

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić