Mrożąca krew w żyłach zabawa na dachu wieżowca. Wychylały się nad krawędzią

13

Bardzo niebezpieczna sytuacja na jednym z budynków w Przemyślu. Na dachu wieżowca bawiły się dzieci. Sytuacja wymagała natychmiastowej interwencji policji.

Mrożąca krew w żyłach zabawa na dachu wieżowca. Wychylały się nad krawędzią
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

W poniedziałek 16 sierpnia przed godz. 19:00 dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Monte Cassino w Przemyślu na dachu wieżowca bawią się dzieci. Zgłaszająca poinformowała, że nieletni podchodzą do krawędzi i niebezpiecznie się wychylają. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole.

Sytuacja wymagała szybkiego działania. Policjanci dojeżdżając na miejsce zauważyli, że co najmniej dwie osoby biegają po dachu. Ponieważ blok mieszkalny ma trzy wejścia, policjanci wbiegli do każdego z nich.

Funkcjonariusz, który jako pierwszy dostał się na dach, postępował wyjątkowo ostrożnie. Zaczął rozmawiać z dwiema dziewczynkami, które po chwili zostały sprowadzone w asyście policjantów do wnętrza budynku.

12 i 13-latce nic się nie stało, zostały przekazane pod opiekę rodzicom. Administratora budynku zobowiązano do sprawdzenia zabezpieczeń okien i wyłazów dachowych, aby uniknąć w przyszłości takich sytuacji.

Policjanci apelują do wszystkich rodziców, aby zwracali uwagę na to, jak ich pociechy spędzają wolny czas. Warto w rozmowach z dziećmi mówić o konsekwencjach niebezpiecznych zabaw.

Zobacz także: Polka relacjonuje tragiczną sytuację kobiet w Afganistanie. "Są przerażone"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić