Myśliwy na Okęciu w Warszawie. Oto co miał w kieszeni

15

Podczas kontroli bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina w Warszawie funkcjonariusze nadwiślańskiego oddziału straży granicznej spotykają się z różnymi sytuacjami, w których podróżujący próbują coś ukryć. Oto co znaleziono w kieszeni myśliwego.

Myśliwy na Okęciu w Warszawie. Oto co miał w kieszeni
Zdjęcie ilustracyjne. (nadwislanski.strazgraniczna.pl)

Tylko w tym tygodniu na Lotnisku Chopina funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili amunicję u dwóch podróżnych. Jeden z nich to myśliwy. Jak tłumaczył posiadanie amunicji?

W pierwszym przypadku był to myśliwy, który po polowaniu nie dość dokładnie sprawdził kieszenie swojej kurtki, w której znajdowała się jedna sztuka amunicji - relacjonują funkcjonariusze Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walizka z niespodzianką. Lotnisko w Ekwadorze udaremniło przemyt żywych zwierząt

Nie zdążył na samolot

Kolejny podróżny w plecaku posiadał trzy sztuki nabojów do pistoletu, która została po strzelaniu na strzelnicy. Obydwaj panowie weszli w posiadanie amunicji w sposób legalny. Niestety, nie uniknęli kłopotów, gdyż funkcjonariusze Straży Granicznej zobowiązani są do przeprowadzenia w takich przypadkach odpowiednich czynności służbowych. Najczęściej wiąże się to z tym, że taki podróżny nie zdąży na swój lot. Tak było i tym razem.

Jak się okazuje, przypadki ujawnienia przed odlotem amunicji w bagażu, bądź kieszeniach odzieży zdarzają się dość często. Pod koniec stycznia podczas kontroli bezpieczeństwa przed odlotem do Pragi w bagażu podręcznym Polaka ujawniono jedną sztukę amunicji. Podróżny próbował wytłumaczyć się z jej posiadania w dość osobliwy sposób.

Mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, że spodnie w kieszeni, których znajdowała się amunicja zakupił na znanym aukcyjnym portalu internetowym z rzeczami z "drugiej ręki". Zarzekał się, że nie był świadomy, co znajduje się w ich kieszeniach.

Podróżny został sprawdzony w informatycznych bazach danych Straży Granicznej. Sprawdzono też jego bagaż, w którym nie ujawniono innych zabronionych przedmiotów lub pochodzących z przestępstwa. Przez funkcjonariuszy z Grupy Operacyjno-Śledczej Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zostało wszczęte postępowanie w sprawie posiadania bez wymaganego zezwolenia jednej sztuki amunicji. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i po zakończonych niezbędnych czynnościach umożliwiono mu kontynuowanie podróży.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić