Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Na nic starania. Wielka porażka Trumpa

355

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odrzucił pozew wyborczy wytoczony przez stan Teksas. Autorzy pozwu chcieli unieważnienia wyników wyborów prezydenckich w czterech innych stanach. Decyzja Sądu Najwyższego jest uznawana za porażkę Donalda Trumpa i jego zwolenników.

Na nic starania. Wielka porażka Trumpa
Porażka Trumpa. Przegrał w Sądzie Najwyższym (Twitter.com, Donald Trump)

Pozew wyborczy złożyły w tym tygodniu władze stanu Teksas. Poparł go Donald Trump oraz 18 prokuratorów generalnych i 106 republikańskich członków Kongresu. Pozew był bezprecedensową próbą unieważnienia wyników wyborów w stanach Georgia, Michigan, Pensylwania i Wisconsin, w których wygrał Joe Biden.

Sąd Najwyższy odrzucił pozew i w krótkim wystąpieniu wyjaśnił, że Teksas nie jest w tym przypadku stroną w rozumieniu prawa administracyjnego i nie może składać pozwów wyborczych dotyczących innych stanów.

Porażka Trumpa. Przegrał w Sądzie Najwyższym

Decyzja jest uznawana za porażkę Donalda Trumpa, który od czasu ogłoszenia nieoficjalnych wyników wyborów twierdził, że jego przegrana była wynikiem oszustwa wyborczego i ostateczną decyzję podejmie Sąd Najwyższy. Jego zwolennicy wytoczyli dziesiątki pozwów wyborczych, jednak do tej pory żaden nie został rozpatrzony pozytywnie przez sąd.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Donald Trump nie akceptuje decyzji Sądu Najwyższego. Na Twitterze dał wyraz swojemu rozczarowaniu, kolejny raz twierdząc, że "jest mnóstwo powodów" do kwestionowania wyniku wyborów prezydenckich. Wezwał też swoich zwolenników do dalszej walki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić