Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Na Teneryfie policja rozbiła grupę osób zarażających się koronawirusem

24

W Hiszpanii zatrzymano ponad 60 osób, które obozowały na jednej z zamkniętych plaż. Grupa spotkała się w celu "rozprzestrzenienia koronawirusa". W ostatnim czasie w Hiszpanii ponownie wzrasta liczba zakażonych.

Na Teneryfie policja rozbiła grupę osób zarażających się koronawirusem
(Twitter)

Policja znalazła na jednej z zamkniętych plaż na Teneryfie ponad 60 osób, które rozbiły tam obóz. Funkcjonariusze Gwardii Cywilnej otrzymali zgłoszenie, że grupa spotkała się celu rozprzestrzeniania koronawirusa.

W ostatnich dniach funkcjonariusze Gwardii Cywilnej odkryli rodzaj spotkania, które było planowane w mediach społecznościowych w celu zorganizowania wycieczki na plażę Los Patos, mającej pomóc w rozprzestrzenianiu się Covid-19 – powiedział Narciso Perez, członek lokalnej rady bezpieczeństwa.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane i przesłuchane. Obecnie czekają na testy, które mają potwierdzić lub wykluczyć zakażenie.

Zobacz także: Hordy krwiożerczych komarów na Syberii. Tworzą istne "tornada"

Policja regularnie monitoruje media społecznościowe. Służby sprawdzają, czy ludzie nie organizują podobnych spotkań, wierząc, że mogą się uodpornić po przejściu Covid-19.

W Hiszpanii wzrasta liczba nowych przypadków. Tylko w ubiegłym tygodniu odnotowano łącznie ponad 25 tys. zakażeń. Jednak zaledwie 46 pacjentów wymagało przyjęcia na oddział intensywnej terapii. Od początku pandemii zachorowało tam ponad 361 tys. osób, a zmarło 28 tys. osób.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić