Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Na TikToku udają ofiary Holocaustu. Muzeum Auschwitz zareagowało

129

Na TikToku pojawił się nowy trend, w którym użytkownicy odgrywają rolę ofiar Holokaustu. Muzeum w Auschwitz potępiło to zachowanie, jednak wezwało do rozmowy i uświadamiania młodych ludzi.

Na TikToku udają ofiary Holocaustu. Muzeum Auschwitz zareagowało
Młodzi ludzie udają na TikToku ofiary Holocaustu. (TikTok)

Muzeum Auschwitz nazwał nowy trend TikToka "krzywdzącym i obraźliwym". Coraz więcej użytkowników aplikacji udostępnia nagraniach, na których upodobniają się do ofiar Holocaustu. 

Trend szybko stał się bardzo popularny. W krótkich klipach młodzi ludzie opowiadają, jak zginęli podczas Holokaustu, a czasami pokazują się w makijażu imitującym siniaki, w pasiaku lub opasce oznaczonej gwiazdą Dawida, którą nakazywano nosić Żydom

Trend "ofiar" na TikTok może być krzywdzący i obraźliwy. Niektóre filmy są niebezpiecznie bliskie lub już przekraczają granicę trywializacji historii. Niektóre nie powstały po to, by kogoś upamiętnić, ale po to, by stać się częścią internetowego trendu. To jest bardzo bolesne - napisało na Twitterze Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Zobacz także: Adam Bielan wzburzony. Mocne słowa pod adresem Niemiec

Wielu użytkowników TikToka zapewnia jednak, że nie miało złych intencji. Deklarują, że za pomocą krótkich nagrań chcieli edukować internautów i przedstawić im jak wyglądała rzeczywistość II wojny światowej. Dlatego też Muzeum Auschwitz nie potępiło wszystkich, ale zachęciło do rozmowy na temat. 

Ale powinniśmy o tym porozmawiać, aby nie zawstydzać i atakować młodych ludzi, których motywacje wydają się bardzo zróżnicowane - dodaje muzeum.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić