Angelika Karpińska| 

Naćpany kierowca wpadł. Policjant zdębiał, gdy narkotest pokazał wynik

6

Policjanci zatrzymali jednego z kierowców na autostradzie przy wjeździe do Barcelony. Gdy przebadali mężczyznę na obecność alkoholu i narkotyków zdębieli. Okazało się bowiem, że był pod wpływem wszystkich rozpoznawalnych dla narkotest substancji odurzających.

Naćpany kierowca wpadł. Policjant zdębiał, gdy narkotest pokazał wynik
Policja w trakcie sprawdzania kierowcy testem narkotykowym. Zdjęcie ilustracyjne. (YouTube)

Policjanci dokonywali rutynowych kontroli na autostradzie Ronda Litoral w Hiszpanii. Przy punkcie wjazdowym do Barcelony zatrzymali jednego z kierowców.

Kierowca był pod wpływem wszystkich możliwych narkotyków

Mężczyzna został przebadany pod kątem alkoholu i narkotyków w organizmie. Jak podają hiszpańskie media narkotest dał pozytywny wynik na obecność wszystkich możliwych narkotyków.

Badanie wykrywa m.in. opiaty, amfetaminę, kokainę, metadon i inne substancje, które przyjęło się najczęściej w ciągu ostatnich 24 godzin. Test wykonuje się poprzez pobranie śliny, a wynik jest znany już po kilku minutach.

Kierowca, który prowadził pod wpływem narkotyków, będzie musiał się liczyć z surową karą: od grzywny w wysokości co najmniej 1000 euro (połowę mniej przy natychmiastowym uregulowaniu) i utraty 6 punktów. Grozi mu nawet kara pozbawienia wolności.

Zobacz także: 18-latek bez prawa jazdy uciekał przed policją. Zobacz, gdzie wjechał

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić