Nadciąga niszczycielski niż Dudley. Porywy wiatru sięgną 110 km/h

11

Nad Polskę nadciąga niż Dudley, który przyniesie ze sobą wietrzną oraz dynamiczną aurę – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W części kraju można spodziewać się intensywnych opadów deszczu. Wiatr w porywach wiać będzie nawet z prędkością 110 km/h.

Nadciąga niszczycielski niż Dudley. Porywy wiatru sięgną 110 km/h
Terenem naszego kraju wstrząsną potężne wichury (Twitter, IMGW)

IMGW podaje, że w nocy ze środy na czwartek niż Dudley przemieści się znad Morza Północnego nad Bałtyk. Przyniesienie bardzo dynamiczną aurę pogodową.

Najbliższe dni upłyną pod znakiem silnego i porywistego wiatru, intensywnych opadów deszczu, lokalnych burz oraz znacznych wahań ciśnienia. Na Wybrzeżu kolejny raz będziemy obserwować niszczycielski sztorm oraz przekroczone stany alarmowe na morskich stacjach wodowskazowych – podkreśla Instytut.

Pogoda w Polsce. Niż Dudley przyniesie intensywne opady i porywiste wiatry

Niż będzie oddziaływał na Polskę już od środowego wieczora. Różnice ciśnienia przyniosą porywiste podmuchy wiatru. Front atmosferyczny będzie odpowiedzialny za opady deszczu, głównie na północy kraju. Poziom rzek ma się jednak podnieść także w centralnej Polsce.

Wiatr najmocniej wiać będzie nad morzem. Tam jego średnia prędkość wyniesie od 40 do 50 km/h. W porywach może dochodzić do 100 km/h. Nieco słabsze podmuchy pojawią się w zachodniej części kraju – tam w porywach wiatr może osiągnąć prędkość 95 km/h. Na pozostałym obszarze wiać będzie w porywach od 65 do 85 km/h.

Spodziewane potężne wichury. Nawet do 110 km/h

W czwartek niż Dudley przemieści się na wschód. Porywom wiatru towarzyszyć będą opady deszczu i lokalne burze. Na wybrzeżu może wiać nawet z prędkością do 110 km/h. W górach spodziewany jest śnieg – w Tatrach może spaść go nawet 8 cm.

Wietrzna pogoda towarzyszyć nam będzie aż do soboty, kiedy to nad Bałtykiem przemieszczał się będzie kolejny, płytki ośrodek niżowy – oceniają meteorolodzy.

Obejrzyj także: Prognoza pogody IMGW. Jak będzie wyglądać luty?

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić