Nagła śmierć na wakacjach. Nie żyje znany lekarz

443

Niespodziewanie zmarł znany neurolog z Nysy Andrzej Pyziak. W 2015 roku startował jako kandydat do Senatu z listy ugrupowania Kukiz'15. Jak podają lokalne media, 57-letni neurolog zmarł w trakcie wakacyjnego wypoczynku.

Nagła śmierć na wakacjach. Nie żyje znany lekarz
Andrzej Pyziak z Pawłem Kukizem w 2016 r. (Facebook)

Doktor Andrzej Pyziak nyski neurolog i lekarz chorób wewnętrznych zmarł w wieku 57 lat. Przez lata był kierownikiem przychodni specjalistycznych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie. Jak informuje portal nto.pl lekarz zmarł nagle podczas urlopu.

Andrzej Pyziak w 2015 r. startował w wyborach do Senatu z listy ugrupowania Kukiz'15. Zdobył wówczas prawie 30 tysięcy głosów, ale mandatu nie uzyskał. Później już nie wracał do polityki.

Jak podaje portal nowinynyskie.com.pl, w czasie pandemii koronawirusa pracował na pierwszej linii w oddziale zakaźnym w szpitalu w Nysie (woj. opolskie).

Pyziak przez wiele lat był ordynatorem oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym nyskiego szpitala. Następnie kierował należącymi do ZOZ przychodniami specjalistycznymi przy ul. Ogrodowej w Nysie.

Był wybitnym neurologiem, specjalistą leczenia udarów mózgu, któremu wielu pacjentów zawdzięcza życie. Zawsze życzliwy, empatyczny i troskliwy. Jako lekarz wielokrotnie udowadniał, że to pacjenci są najważniejsi w służbie zdrowia. Otwarty na ludzi, których los nie był mu obojętny - podaje portalnowinynyskie.com.pl
Zobacz także: Zaskakujące odkrycie po badaniu tomografem. Miała fragmenty pałeczek do sushi w zatokach
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić