KK| 

Nagły zwrot w poszukiwaniach Madeleine McCann. Wielka akcja w Niemczech

69

Niemiecka policja potwierdziła, że akcja mająca miejsce w Hanowerze ma związek z głośną sprawą zaginięcia Madeleine McCann. Na jednej z tamtejszych działek ma pracować koparka i psy tropiące.

Nagły zwrot w poszukiwaniach Madeleine McCann. Wielka akcja w Niemczech
Madeline McCann zaginęła 13 lat temu (Getty Images)

Policja przeszukuje teren nieopodal niedawnego miejsca zamieszkania Christiana Brueknera. To on jest teraz głównym podejrzanym w sprawie zniknięcia Madeleine McCann w 2007 roku – przypomina "Hannoversche Allgemeine".

Poszukiwania mają związek ze sprawą zniknięcia Madeleine McCann – potwierdziła rzeczniczka prokuratury w Brunszwiku.

Śledczy przypominają, że Christian Bruekner przeniósł się do Niemiec właśnie w 2007 roku. W krótkim czasie przeprowadził się między Brunszwikiem a Hanowerem. Do kraju przyjechał krótko po zaginięciu Madeleine McCann.

Zaginięcie Madeleine McCann. Dziewczynka została zamordowana?

Niemieccy prokuratorzy twierdzą, że mają dowody na to, że Madeleine McCann nie żyje. Są również przekonani, że to Christian Brueckner zabił dziecko, choć przyznają, iż nie mają wystarczających dowodów, aby oskarżyć go o morderstwo. Prawnicy podejrzanego powiedzieli, że nie będzie odpowiadał na pytania dotyczące Madeleine, dopóki śledczy nie udowodnią jego winy.

Brueckner odbywa obecnie karę 7 lat więzienia za gwałt na 72-letniej Amerykance i 21 miesięcy za handel narkotykami. Wcześniej był również skazany za inne przestępstwa, w tym pedofilię. Śledczy obawiają się, że zostanie zwolniony z więzienia i ucieknie z kraju, zanim uda im się znaleźć wystarczające dowody, by oskarżyć go w sprawie Madeleine McCann.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić