KK| 

Zamordował 17-letnią dziewczynę i odciął jej głowę. Sąd nie miał litości

511

Przed sądem w szwedzkim Uddevalli stanął Tishko Ahmed Shabaz, podejrzany o bestialski mord na 17-letniej Wilmie Andersson. Odciętą głowę nastolatki znaleziono po wielomiesięcznych poszukiwaniach, a sprawa poruszyła media na całym świecie.

Zamordował 17-letnią dziewczynę i odciął jej głowę. Sąd nie miał litości
Szokująca śmierć Wilmy Andersson. Nowe ustalenia (Facebook)

W głośnej sprawie zapadł wyrok. Choć proces miał charakter poszlakowy, a oskarżony nie przyznał się do popełnienia zbrodni, sąd nie miał dla niego litości. Tishko Ahmed Shabaz ma do końca swoich dni przebywać w więzieniu.

Zamordował 17-letnią dziewczynę i odciął jej głowę. Sąd nie miał litości

Wiele wskazuje na to, że w czasie, gdy 23-latek był z młodszą o 6 lat dziewczyną w związku, wiele razy dochodziło do aktów przemocy. Miał on znęcać się nad nastolatką, bo uważał, że w ten sposób sprawi, że dziewczyna mu się podporządkuje.

23-letni Tishko Ahmed Shabaz pochodzi z Iraku. Od 2006 przebywa w Szwecji. W Uddevalli pracował m.in. w gminnej opiece społecznej. Oprócz dożywocia sąd nakazał mu wypłacenie grzywny rodzinie zmarłej. Prawnik mężczyzny zapowiedział jednak, że odwoła się od wyroku.

O nastolatce zrobiło się głośno tuż po apelu jej rodziców w listopadzie 2019 roku. To wtedy zaalarmowali oni policję, bo nastolatka zniknęła bez śladu. Ustalono, że wcześniej poszła do swojego byłego chłopaka, by zabrać rzeczy z jego mieszkania po tym, jak się rozstali.

Poszukiwania Wilmy skończyły się wraz z makabrycznym odkryciem, którego dokonano dwa tygodnie od zaginięcia 17-latki. To właśnie wtedy w mieszkaniu 23-latka odkryto jej głowę zawiniętą w worek. Do tej pory nie odnaleziono reszty zwłok nastolatki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić