Nagrani w miejskiej toalecie. Teraz grozi im 5 lat więzienia

47

Ciężko nazwać to imprezą, a raczej zakrapianą libacją. Mężczyźni w Babimoście (woj. lubuskie) byli do tego stopnia nietrzeźwi, że za obiekt, na którym postanowili się wyżyć, wybrali... miejski szalet. Nie przewidzieli, że wszystko zarejestruje kamera miejskiego monitoringu.

Nagrani w miejskiej toalecie. Teraz grozi im 5 lat więzienia
Ciężko było uwierzyć w to, co mężczyźni robili w miejskiej toalecie (Lubuska Policja)

To nie był przyjemny widok. Pracownik urzędu miejskiego w Babimoście zastał całkowicie zdewastowany miejski szalet. Nie przeszedł obojętnie, tylko od razu chwycił za telefon i zadzwonił do komisariatu policji w Sulechowie.

Wraz z przyjętym zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu zainstalowanego w budynku szaletu. To nagranie natychmiast trafiło do policjantów kryminalnych, a ci rozpoczęli działania operacyjne. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość młodych mężczyzn biorących udział w zdarzeniu i zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. Obaj są mieszkańcami Babimostu — przekazała Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka prasowa policji w Zielonej Górze.

Sporo zniszczyli, sporo czasu spędzą za kratami

Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak dwóch mężczyzn tuż po północy 5 listopada zamyka się w toalecie z puszkami i butelkami - prawdopodobnie zawierającymi alkohol. Jeden z nich demontuje drzwi do kabiny, a następnie kładzie je na podłodze. Ale to nie był koniec zniszczeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Młodzi wandale nie przewidzieli jednego. Skandaliczne zachowanie w oku kamery
Wandale uszkodzili muszlę klozetową, kosz na odpady, drzwi wewnętrzne oraz wieszak ścienny, czym spowodowali straty w łącznej kwocie 3 tys. zł na szkodę Urzędu Miasta i Gminy Babimost - opisuje rzeczniczka prasowa policji z Zielonej Góry.

Młodych mężczyzn, jak się okazało mieszkańców Babimostu, zatrzymano jeszcze tego samego dnia. Obaj usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi kara więzienia od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Dodatkowo na wandalach spoczywa obowiązek naprawy strat, jakie spowodowali.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić