Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Nagranie z Gniezna. Weszła na pasy. Kierowca dostał 1500 zł mandatu

442
Podziel się:

Policjanci z Gniezna pochwalili się mandatem, który nałożyli na jednego z kierowców. Uczestnik ruchu drogowego musiał zapłacić 1500 zł za nieprzepuszczenie kobiety na pasach. Decyzja funkcjonariuszy wywołała ogromne kontrowersje wśród internautów.

Nagranie z Gniezna. Weszła na pasy. Kierowca dostał 1500 zł mandatu
Internauci nie zgodzili się z decyzją policji (Policja)

2022 rok przyniósł wiele zmian jeżeli chodzi o mandaty w Polsce. Kary finansowe dla kierowców uległy radykalnemu wzrostowi. Za niektóre przewinienia na drodze można zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się również z większą niż dotychczas liczbą punktów karnych, które mogą otrzymać.

Najnowszy taryfikator zwraca szczególną uwagę na sytuacje z pieszymi. Kierowca za nieustąpienie pierwszeństwa osobie, która chce wejść na przejście zostanie ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Z przepisu skorzystali niedawno policjanci z Gniezna, którzy pochwalili się na Facebooku, że właśnie karę finansową o takiej wysokości nałożyli na jednego z kierowców.

Policjanci zamieścili na Facebooku wideo, które miało pokazywać przewinienie kierowcy. 63-latek przejechał swoim samochodem przez przejście na pieszych, nie zauważając, że chce z niego skorzystać kobieta. Sytuację obserwowali policjanci, którzy niezwłocznie podjęli decyzję o ukaraniu go mandatem.

Zdjęcie nogi z gazu i trochę więcej ostrożności. Tyle wystarczy, by kierowca nie miał żadnych stresujących i niebezpiecznych sytuacji na przejściu dla pieszych. Wcale nie trzeba się zastanawiać, co dokładnie oznacza "pieszy wchodzący na zebrę" - czytamy.

Sprawa wywołała w mediach społecznościowych ogromne kontrowersje oraz dyskusję.

"Niedoprecyzowany przepis"

Wielu komentujących nie zgodziło się z decyzją o mandacie. Ich zdaniem przepis dot. nieustąpienia pierwszeństwa został nadinterpretowany przez policjantów w celu wykonania przez nich wymagań mandatowych. Na nagraniu wideo widać, że piesza dopiero zbliżała się do przejścia, ale nie przebywała jeszcze na nim.

Niedoprecyzowany przepis... Pieszy powinien, chociaż na sekundę stanąć przed pasami, a nie idzie bez zahamowań - napisał komentujący.
To jest chory przepis, samochodu nie jesteś w stanie zatrzymać w miejscu. To pieszy powinien uważać, jak wchodzi na przejście i wejść wtedy, kiedy nie ma ruchu - stwierdził internauta.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(442)
DSb
2 miesiące temu
Przepis mówi jasno - NIE MUSISZ STAWAĆ, możesz wybrać między stawaniem a ZMNIEJSZENIEM PRĘDKOŚCI ABY NIE NARAZIĆ PIESZEGO ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA PRZEJŚCIU LUB NA NIE WCHODZĄCEGO - jeśli taka opcja jest wystarczająca bo tutaj prawodawca DAŁ WYBOR. Więc jesli jakiś niebieski złodziej próbuje Wam wypisac mandat bo nie stanęliście, to mandatu nie przyjmujecie, zapis z kamerki i do sądu. A potem zawiadomienie wobec policjanta o poświadczenie nieprawdy.
DSb
2 miesiące temu
Pieszy nie ma prawa wchodzi korzystając z telefonu na przejście = PIESZY Z TELEFONEM W RĘKU NIE PRZECHODZI - można jechać ;)
dsdf
2 miesiące temu
Będąc kierowcą i pieszym widzę absurd tych przepisów - idę w stronę przejscia samochody stają. Jedzie jeden czasem dwa albo nawet kilka. Całych ruch się zatrzymuje. Mnie dodatkowe kilka sekund nie zbawi, więc udaję że idę dalej albo patrze w inną stronę nie dochodząc do przejścia. Te przepisy są bez sensu bo większośc kierowców nie będąc pewna interpretacji, woli stanąc niż jechać gdy nie ma ku temu potrzeby.
sdfd
2 miesiące temu
na bazie tego " Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.". Kierowanie się w stronę przejścia nie jest wchodzeniem na przejście. Aby na coś wchodzić trzeba być w trakcie "wchodzenia" i tyle.
Tedi
2 miesiące temu
Aby stworzyć taki przepis to trzeba być bezmuzgiem
Edi
2 miesiące temu
Czy policjanci chcą aby powstawały o nich takie dowcipy jak o milicjantach w PRL?
Miks
2 miesiące temu
No przegięli bez przesady
Wnuczek
2 miesiące temu
Ktoś kombinował i przekombinował przepis korzystania z przejścia dla pieszych . A przecież wystarczyabypieszy zanim wkroczy na tzw zebrę czyli przejście dla pieszych oznaczone POWINIEN BYĆ ZOBOWIAZANY !!! do zatrzymania się przed przejściem aby zdać kierowcy szansę reakcjina zatrzymanie się abypieszybezpiecznie mogl na przejście dla pieszych wejść oraz aby swoi gwałtownym wychamowaniem kierowca nie spowodował doprowadzenia do kolizji jadącym za nim samochodem. Pieszy jako ten niechroniony użytkownik drogi powinien sam dbać o swoje życie i zdrowie a tymczasem ustawodawca zwolnił pieszego z logicznego myślenia
Abduu
2 miesiące temu
To jest przepis do robienia kasy . Nowe przepisy to Guantanamo dla kierowców. Może jeszcze hulajnogi puszczą na autostrady z pierwszeństwem .
Wolny
2 miesiące temu
Kierowca powinien patrzeć na drogę a nie rozglądać się po chodniku kto ma ochotę wejść na jezdnię
Super
2 miesiące temu
Ciekawe czy policja tak wszystkim ustępuje
hm..
2 miesiące temu
CHORY PRZEPIS,KIM SA LUDZIE KTORY GO UCHWALILI?????
hm..
2 miesiące temu
CHORY PRZEPIS,KIM SA LUDZIE KTORY GO UCHWALILI?????
jack
2 miesiące temu
Pieszemu zabrania sie wchodzenia bezposrednio pod nadjezdzajacy pojazd... ludzie zrozumcie prawo najpierw. Kierujacy widzac ze pieszy go widzi ma prawo zakladac ze pieszy nie wlezie mu przed maske. Blad policjantow. Kiedys musieli miec mature, a dzis jest ja tylko rozkaz wykonuje. A rozkaz wydaje geniusz co to bulbulator potrafil zrobic
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić