aktualizacja 

Nagranie z lasu w Hajnówce. To świadczy o jednym

59

Nadleśnictwo Hajnówka na swoich mediach społecznościowych opublikowało niezwykły film, który świadczy o jednym: tu były wilki. "Po upolowaniu jelenia, po sytym posiłku, zostały tylko kostki" - czytamy na Facebooku.

Nagranie z lasu w Hajnówce. To świadczy o jednym
Widok świadczy o jednym. Po sytym posiłku zostały tylko kostki (Facebook)

Wilki u wielu osób budzą przerażenie. Spotkanie z nimi gdzieś na leśnych ścieżkach postrzegamy raczej w kategorii koszmarów, a nie marzeń. Wilki to drapieżniki, ale najczęściej nie są groźne dla ludzi. Oczywiście w sytuacji zagrożenia mogą zdecydować się na atak i trzeba brać to pod uwagę i nie skracać dystansu. Pamiętajmy: to dzikie zwierzęta.

Wilki przebywają najchętniej w miejscach odludnych. Wilki aktywne są zwykle w nocy. W ciągu doby zwierzęta mogą przemierzyć około 20 km. W Polsce polują głównie na jelenie, o czym najdobitniej przekonaliśmy się podczas oglądania filmiku, który udostępniło Nadleśnictwo Hajnówka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak zachować się, kiedy spotkamy agresywnego psa? Ekspert podpowiada
Prosto z lasu. Tam gdzie żyją wilki. Po upolowaniu jelenia, po sytym posiłku zostały tylko kostki - czytamy na ich profilu na Facebooku.

Na co na to internauci? Jeden z nich podkreśla, że dobrze, że wilki wyselekcjonowały słabego i schorowanego osobnika. "Wilki muszą jeść. I wybierają duże byki bo je najłatwiej zagonić i koniec" - podkreśla pan Krzysztof. "Widać, że to był najsłabszy osobnik z chmary" - dodaje kolejny internauta.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Gdzie występują wilki w Polsce?

Wilki występują na południu Polski, we wschodniej części kraju oraz na zachód od Wisły. Dzięki ścisłej ochronie gatunkowej liczebność i zasięg występowania wilka w naszym kraju wzrasta.

W 2001 roku populację wilka oceniano na 463-564 osobników. Z kolei osiem lat później oficjalne dane - podawane przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - mówiły już o liczebności wynoszącej ok. 2 tys. osobników.

Teren zajmowany przez jedną wilczą rodzinę to ok. 200-400 km kw. Jego wielkość zależy od liczby występującej w nim zwierzyny.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić