Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Nagranie z Zakopanego. Ludzie kręcą głowami. "Nie wierzę"

178

Dolina Chochołowska jest popularnym celem wypraw turystów. Nie inaczej było w trakcie tegorocznej majówki. Na TikToku można zobaczyć nagranie dokumentujące długą kolejkę osób oczekujących na możliwość przejścia przez tę najdłuższą dolinę w polskich Tatrach. W innych miejscach nie było lepiej.

Nagranie z Zakopanego. Ludzie kręcą głowami. "Nie wierzę"
Tłumy turystów w Zakopanem. Długie kolejki przed wejściem do Doliny Chochołowskiej. (TikTok)

Długi majowy weekend przyciągnął tłumy turystów w Tatry. Na TikToku pojawiło się nagranie dokumentujące długą kolejkę, która ustawiła się przed wejściem do Doliny Chochołowskiej. Nagranie zostało wykonane 2 maja około godziny 10. Jak wskazywała część internautów, ci, którzy wybrali się w to miejsce wczesnym rankiem, oszczędzili sporo czasu.

"O 7 kilka osób zaledwie" - napisał jeden z komentujących. Inni dodawali, że w świąteczne dni lepiej unikać takich miejsc, zwłaszcza jeśli nie chcemy utknąć w kolejce takiej jak ta widoczna na nagraniu. Kolejni podpowiadali, że sposobem na uniknięcie zatorów jest kupienie biletu online, który pokażemy przed wejściem.

Wielu internautów zwróciło uwagę, że stanie w kolejce nie jest szczególnie atrakcyjną formą spędzania wolnego dnia. "Rzeczywistość to nerwy i gehenna, bo nie wierzę, że to jest odpoczynek" - pisze wprost jedna z komentujących nagranie osób. Podkreślali, że w Polsce nie brakuje pięknych miejsc, w których nie ma tak wielu turystów

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile wydali w Energylandii? Spytaliśmy klientów parku rozrywki

Kolejna internautka zwróciła uwagę, że wyprawa w Tatry w dni wolne z przepiękną pogodą to przepis na katastrofę. "Byłam na początku kwietnia, trochę słaba pogoda, ale ludzi dosłownie garstka. Cisza i spokój, żadnych tłumów" - zachwalała.

Pogoda w Tatrach dopisała, turyści też

Kilka tygodni przed majówką przedstawiciele branży turystycznej w Zakopanem wskazywali na duże zainteresowanie turystów noclegami w Tatrach. Ci w dużej ilości pojawili się już w weekend poprzedzający majówkę. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się nie tylko wspomniana Dolina Chochołowska, ale i inne atrakcje turystyczne.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Tradycyjnie sporym zainteresowaniem cieszyło się Morskie Oko. Około godziny 10 kolejka do kasy przy szlaku na najpopularniejsze jezioro w Tatrach ciągnęła się przez 250 metrów. Dużą cierpliwością musieli wykazać się także kierowcy. Korki przed tutejszymi parkingami sięgały nawet 3 km.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić