Nagranie z zoo w Chinach obiegło media. Lew ledwo się ruszał

35

W zoo w Nankin, dawnej stolicy Chin, nagrano skrajnie wychudzonego lwa, który miał problemy z poruszaniem się. Wideo wywołało burzę w sieci i skłoniło władze ogrodu zoologicznego do wydania oświadczenia. Jego pracownicy zapewnili, że lew jest zdrowy, a jego wygląd jest spowodowany starością.

Nagranie z zoo w Chinach obiegło media. Lew ledwo się ruszał
Lew jest skrajnie wychudzony. (YouTube)

Szokujące nagranie pochodzi z Jinniu Lake Safari Park w Nankin, w prowincji Jiangsu w Chinach. Na filmikach i zdjęciach można zobaczyć skrajnie wychudzonego lwa, który ma problemy z poruszaniem się.

Wychudzony lew na wybiegu

Dziki kot, który wabi się Al, chodził po swoim wybiegu z ogromnym trudem. Zwierzę wyglądało jakby od dawna nie jadło.

Materiały zostały udostępnione na Douyin, chińskiej wersji TikTok oraz w serwisie YouTube. Niema od razu wywołały ogromną burzę w sieci. Tematem zainteresowały się także media tradycyjne, które skontaktowały się z władzami chińskiego zoo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hiszpańscy badacze w euforii. Przypadkowe odkrycie z XIV wieku

Pracownicy zoo zapewnili, że lwu nie dzieje się krzywda. Powiedzieli, że dziki kot wygląda na wychudzonego, ponieważ jest już stary i nie może przeżuwać pokarmu. Niedawno Al skończył 25 lat co jest odpowiednikiem około 80 lat ludzkich.

Al ma być także pod stałą opieką weterynarzy. Jest karmiony specjalną karmą składającą się z płynnego białka i małych kawałków mięsa. Lew ma także swój prywatny, mały wybieg, w którym spędza większość dnia.

Na większy wybieg jest wypuszczany tylko na krótkie spacery. To właśnie podczas jednego z takich spacerów został nagrany.

Zwykle wypuszczamy go na spacer rano lub wieczorem - mówi jeden z pracowników zoo, cytowany przez China Times.

Niepokojące nagranie zdaje się być wyjątkiem. W serwisach udostępniających miejscowe atrakcje, zoo zajmuje wysokie miejsca a na TripAdvisor ma 4,2 na 5 gwiazdek. Negatywne opinie nie są związane z traktowaniem czy wyglądem zwierząt, a z wysokimi cenami.

Zobacz także: 狮子瘦成排骨,南京一动物园回应:年纪过大
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić