Nożyczki wbiły się w twarz pięciolatki. Spektakularna akcja lekarzy

4

Ta zabawa dla 5-latki mogła okazać się tragiczna w skutkach. Lekarze z Kirgistanu ze szpitala w Oszu przeprowadzili skomplikowaną operację usunięcia nożyczek z twarzy dziewczynki. 5-latka zraniła się podczas zabawy. Przedmiot wbił się w policzek na około 7 centymetrów.

Nożyczki wbiły się w twarz pięciolatki. Spektakularna akcja lekarzy
Nożyczki wbiły się w twarz pięciolatki. Spektakularna akcja lekarzy (Ministerstwo Zdrowia Kirgistanu)

5-letnia dziewczynka bawiła się w domu, trzymając w rękach nożyczki. Przez kilka chwil pozostała bez opieki i w tym czasie spadła ze stołu i upadła tak mocno, że wbiła się w ostrą część przedmiotu.

Nożyczki przebiły skórę na prawym policzku i przez zatokę szczękową wbiły się w czaszkę na około 7 centymetrów.

Jak poinformowało kirgiskie Ministerstwo Zdrowia, rodzice przywieźli dziewczynkę do Międzyregionalnego Szpitala Dziecięcego w Osz 9 marca. Dziewczyna została przyjęta na oddział otolaryngologii, który zajmuje się urazami głowy oraz szyi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To wyraz pogardy". Schetyna komentuje "aferę mięsną"

Po szybciej konsultacji, lekarze zdecydowali się na operację, którą poprowadził ordynator oddziału Umutbek Pazyłow. Medycy przeprowadzili skomplikowaną operację i usunęli nożyczki z czaszki.

Na szczęście dla dziecka, okoliczne duże tętnice nie zostały naruszone, w przeciwnym razie życie dziecka byłoby poważnie zagrożone. Obecnie stan dziecka jest dobry, dziewczynka jest przygotowywana do wypisu ze szpitala - poinformowało kirgiskie Ministerstwo Zdrowia.

Polscy lekarze pomagali w Kirgistanie

Trzy lata temu do Kirgistanu poleciało ośmiu medyków PCPM - ratowników medycznych, lekarzy i anestezjologów, w tym trzy osoby, które wcześniej były na misji medycznej we Włoszech. W Kirgistanie polscy lekarze również dokształcali tamtejszych medyków.

Kirgistan jest jednym z krajów, który jest na liście priorytetów WHO. Szkolenie trwało łącznie dziesięć dni. Najpierw rozpoczęło się w Biszkeku, a następnie wszyscy medycy zostali wysłani do miasta Osz.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić