Najbardziej poszukiwany niedźwiedź Europy odnaleziony. Poszukiwania trwały 42 dni

3

Po 42 dniach poszukiwań władzom udało się złapać poszukiwanego niedźwiedzia. 149-kilogramowy drapieżnik uciekł z włoskiego centrum opieki nad zwierzętami 27 lipca.

Najbardziej poszukiwany niedźwiedź Europy odnaleziony. Poszukiwania trwały 42 dni
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Christof Koepsel)

Najbardziej poszukiwany niedźwiedź w Europie został odnaleziony. M49 waży 149 kilogramów i uciekł z włoskiego centrum opieki nad zwierzętami 27 lipca. Nie była to pierwsza ucieczka drapieżnika. Poprzednio zbiegł w lipcu 2019 roku po pokonaniu trzech elektrycznych płotów i czterometrowej bariery. Niedźwiedzia złapano wtedy dopiero w lipcu. Wzmocnione po zeszłorocznej ucieczce zabezpieczenia nie zadziałały.

Niedźwiedź zdjął obrożę namierzającą i uciekł kolejny raz pod koniec lipca. Przez 42 dni przebywał na terenie prowincji Trentino. Potwierdzono, że podczas ucieczek drapieżnik zabijał inne zwierzęta, nie wykazywał jednak agresji wobec ludzi. Uciekinier nadano przydomek Papillon na cześć bohatera powieści Henriego Charrière'a, który uciekł z francuskiej kolonii karnej.

Niedźwiedź został zatrzymany 60 km od miejsca ucieczki. Obrońcy praw zwierząt są oburzeni, że drapieżnik znowu wrócił na teren zamkniętego rezerwatu. Grożą podjęciem kroków prawnych. Ornella Dorigatti, przedstawicielka Międzynarodowej Organizacji Ochrony Zwierząt w Trydencie, zobowiązała się do strajku głodowego w celu uwolnienia Papillona.

Zobacz także: Odkryli nowy gatunek? Duża populacja młodocianych mant na Florydzie
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić