o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

Najbardziej poszukiwany niedźwiedź Europy odnaleziony. Poszukiwania trwały 42 dni

4
Podziel się

Po 42 dniach poszukiwań władzom udało się złapać poszukiwanego niedźwiedzia. 149-kilogramowy drapieżnik uciekł z włoskiego centrum opieki nad zwierzętami 27 lipca.

Najbardziej poszukiwany niedźwiedź Europy odnaleziony. Poszukiwania trwały 42 dni
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Christof Koepsel)
bEDsBgbV

Najbardziej poszukiwany niedźwiedź w Europie został odnaleziony. M49 waży 149 kilogramów i uciekł z włoskiego centrum opieki nad zwierzętami 27 lipca. Nie była to pierwsza ucieczka drapieżnika. Poprzednio zbiegł w lipcu 2019 roku po pokonaniu trzech elektrycznych płotów i czterometrowej bariery. Niedźwiedzia złapano wtedy dopiero w lipcu. Wzmocnione po zeszłorocznej ucieczce zabezpieczenia nie zadziałały.

Niedźwiedź zdjął obrożę namierzającą i uciekł kolejny raz pod koniec lipca. Przez 42 dni przebywał na terenie prowincji Trentino. Potwierdzono, że podczas ucieczek drapieżnik zabijał inne zwierzęta, nie wykazywał jednak agresji wobec ludzi. Uciekinier nadano przydomek Papillon na cześć bohatera powieści Henriego Charrière'a, który uciekł z francuskiej kolonii karnej.

bEDsBgbX

Niedźwiedź został zatrzymany 60 km od miejsca ucieczki. Obrońcy praw zwierząt są oburzeni, że drapieżnik znowu wrócił na teren zamkniętego rezerwatu. Grożą podjęciem kroków prawnych. Ornella Dorigatti, przedstawicielka Międzynarodowej Organizacji Ochrony Zwierząt w Trydencie, zobowiązała się do strajku głodowego w celu uwolnienia Papillona.

Zobacz także: Odkryli nowy gatunek? Duża populacja młodocianych mant na Florydzie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDsBgcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
pinokio
rok temu
No co ten niedźwiedź jakiś niemądry, przecież w klatce jest fajnie. A jak zasłuży, to mu nawet złotą zrobią.
Ironik
rok temu
"nadano przydomek Papillon na cześć bohatera powieści Henriego Charrière'a, który uciekł z francuskiej kolonii karnej." nie tyle uciekł co wielokrotnie uciekał i był łapany. Jak misiu.
Uciekł
rok temu
W lipcu, złapano go dopiero w lipcu A później uciekł w lipcu. Dobre
bEDsBgcz
Znudzony
rok temu
Pragnienie wolności jest źle widziane przez UE. W przypadku zwierząt także...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić