Najgorsze dopiero przed nami? Bill Gates ostrzega świat

1437

Bill Gates ponownie zabrał głos na temat koronawirusa. Amerykański miliarder podkreślił, że pandemia jeszcze się nie skończyła oraz ostrzegł, że w przyszłości może się pojawić wariant wirusa groźniejszych od tych, które znamy obecnie.

Najgorsze dopiero przed nami? Bill Gates ostrzega świat
Bill Gates poruszył temat pandemii koronawirusa (Getty Images, Lintao Zhang)

Bill Gates po długiej przerwie znowu zabrał głos na temat pandemii koronawirusa. Jak informuje Sky News, współzałożyciel Microsoftu stwierdził, że świat nie widział jeszcze najgorszego wariantu. Ten zdaniem Amerykanina może się pojawić w przyszłości. Ostrzega, że może być znacznie bardziej śmiertelny niż odmiany, które dotychczas poznano.

Nadal jesteśmy narażeni na ryzyko, że ta pandemia wygeneruje wariant, który byłby jeszcze bardziej transmisyjny i jeszcze bardziej śmiertelny - powiedział Bill Gates.

Gates w trakcie pandemii już niejednokrotnie wypowiadał się na jej temat. Miliarder napisał nawet książkę, jak zapobiec ewentualnemu wybuchowi kolejnej. Teraz przestrzega, że przed nowym, bardziej niebezpiecznym wariantem ludzkość mogą uchronić tylko szczepionki. Warto zwrócić uwagę, że współzałożyciel Microsoftu już w 2015 roku podczas wykładu TED ostrzegał przed prawdopodobieństwem pojawienia się groźnego dla ludzkości wirusa.

Bill Gates wezwał również do utworzenia zespołu międzynarodowych ekspertów. W jego skład mieliby wejść m.in. epidemiolodzy czy eksperci zajmujący się modelowaniem komputerowym. Ich zadaniem byłaby identyfikacja zagrożeń i poprawa koordynacji międzynarodowej. Ponadto miliarder otwarcie mówi o konieczności utworzenia globalnego zespołu reagowania na epidemie, zarządzanego przez WHO.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić