o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Najnowszy sondaż parlamentarny. Konfederacja trzecią siłą w Sejmie

18
Podziel się

Minione wybory prezydenckie wywołały wiele emocji wśród Polaków. Za trzy lata może dojść do podobnej sytuacji, kiedy odbywać się będzie głosowanie do parlamentu. Które partie cieszą się aktualnie największym poparciem?

Najnowszy sondaż parlamentarny. Konfederacja trzecią siłą w Sejmie
Na kogo zagłosują Polacy w wyborach parlamentarnych? (PAP, Paweł Supernak)
bErRWpXF

Po zakończeniu wyścigu wyborczego i minimalnym zwycięstwie Andrzeja Dudy, nastroje polityczne w kraju uległy ochłodzeniu. Do najbliższego głosowania ogólnokrajowego zostały nam najprawdopodobniej jeszcze trzy lata.

Będą to wybory parlamentarne, które zdecydują o układzie sił w Sejmie. Partia, która otrzyma najwięcej głosów będzie miała przewagę podczas głosowań i to ona w największym stopniu będzie wpływać na to, czy dana ustawa zostanie przyjęta, czy odrzucona.

bErRWpXH

Najnowszy sondaż parlamentarny. Na kogo głosują Polacy?

Sondaż został przeprowadzony przez United Surveys na zlecenie RMF FM oraz "DGP". Pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Prawo i Sprawiedliwość z 37 proc. poparciem. Jest to jednak spadek względem poprzedniego sondażu, w którym za rządzącą partią opowiedziało się 41,4 proc. osób.

Na drugim miejscu bez niespodzianek jest Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 29 proc. głosów. Trzecią siłą w Sejmie według sondażu będzie Konfederacja, na którą głos zamierza oddać 9 proc. respondentów. Należy zwrócić jednak uwagę, że w badaniu nie uwzględniono nowego ruchu Szymona Hołowni o nazwie "Polska 2050". W pierwszym sondażu otrzymał on poparcie 12,5 proc. społeczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErRWpYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
romi
rok temu
dlaczxego nie jestescie uczciwi
Gość
rok temu
Teraz już ludzie ze średnim wykształceniem maja ambicję żeby "rządzić" Polską. Hołownia i Bosak niech najpierw skończą jakieś wyższe studia np. ekonomiczne, a potem zgłaszają swoją kandydaturę. Samą ambicją daleko się nie zajedzie.
Pl100
rok temu
Za pieniądze na sondaże lepiej dzieci leczyć...
bErRWpYj
Uwaga
rok temu
Sondaż zawiera lokowanie produktu .
rambo
rok temu
Znowu jakaś partia Polska2050 Hołowni mająca na celu nie dopuścić do przełamania monopolu PiS i PO. Jak nie Palikot, to Petru a teraz Hołownia. Jak to możliwe, że ludzie dają się nabierać na takie sztuczki ?
8787
rok temu
Ale mocno blokowane komentarze
Bott
rok temu
Kiededy nowe fuck newsy
Iwonka
rok temu
Spokojnie rafal już jest po wyborach nie musisz już się zmuszać!
lewy sondaż
rok temu
Na wszystkich stronach pisze,że lewica jest na 3 miejscu z poparciem a tu ,że konfederacja czyżby artykuł i sondaż sponsorowany przez k...
Ola
rok temu
Kobiety już będą miały całkiem "przechlapane " jeżeli Konfederacja będzie współrzadzić...przerażają mnie ludzie o takich poglądach.
afrykaner
rok temu
za 3 lata polski już nie będzie tylko izraelskie terytorium w Europie.
pisownik
rok temu
Konfederacja to pół------ połowa głosowała na lewo reszta na prawo co to jest
Wyborca
rok temu
Brawo Konfederacja, naszym celem jest zwycięstwo!
bErRWpYb
msa
rok temu
mysle ze Bosak jest dobrym politykiem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić