Kosma Szczepaniak| 

Najnowszy sondaż parlamentarny. Konfederacja trzecią siłą w Sejmie

36

Minione wybory prezydenckie wywołały wiele emocji wśród Polaków. Za trzy lata może dojść do podobnej sytuacji, kiedy odbywać się będzie głosowanie do parlamentu. Które partie cieszą się aktualnie największym poparciem?

Najnowszy sondaż parlamentarny. Konfederacja trzecią siłą w Sejmie
Na kogo zagłosują Polacy w wyborach parlamentarnych? (PAP, Paweł Supernak)

Po zakończeniu wyścigu wyborczego i minimalnym zwycięstwie Andrzeja Dudy, nastroje polityczne w kraju uległy ochłodzeniu. Do najbliższego głosowania ogólnokrajowego zostały nam najprawdopodobniej jeszcze trzy lata.

Będą to wybory parlamentarne, które zdecydują o układzie sił w Sejmie. Partia, która otrzyma najwięcej głosów będzie miała przewagę podczas głosowań i to ona w największym stopniu będzie wpływać na to, czy dana ustawa zostanie przyjęta, czy odrzucona.

Najnowszy sondaż parlamentarny. Na kogo głosują Polacy?

Sondaż został przeprowadzony przez United Surveys na zlecenie RMF FM oraz "DGP". Pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Prawo i Sprawiedliwość z 37 proc. poparciem. Jest to jednak spadek względem poprzedniego sondażu, w którym za rządzącą partią opowiedziało się 41,4 proc. osób.

Na drugim miejscu bez niespodzianek jest Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 29 proc. głosów. Trzecią siłą w Sejmie według sondażu będzie Konfederacja, na którą głos zamierza oddać 9 proc. respondentów. Należy zwrócić jednak uwagę, że w badaniu nie uwzględniono nowego ruchu Szymona Hołowni o nazwie "Polska 2050". W pierwszym sondażu otrzymał on poparcie 12,5 proc. społeczeństwa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić