Nauczyciel z Kolbuszowej stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia
Prokuratura w Kolbuszowej skierowała akt oskarżenia przeciwko nauczycielowi, który miał naruszyć nietykalność dwóch uczniów. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.
Najważniejsze informacje
- Nauczyciel z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej oskarżony o naruszenie nietykalności uczniów.
- Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.
- Termin rozprawy nie został jeszcze ustalony.
Pod koniec stycznia br. w sieci pojawiły się nagrania, ukazujące szarpaninę między nauczycielem Bartłomiejem D. a uczniem w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Sytuację próbował załagodzić wówczas ksiądz, w którego klasie doszło do eskalacji konfliktu.
Rośnie podział w PiS? Politycy skomentowali ruch z Morawieckim
- Proszę się w tym momencie uspokoić! Nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym - krzyczał, próbując rozdzielić szarpiących się.
Wydarzenie to wywołało szerokie zainteresowanie i liczne reakcje wśród społeczności lokalnej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Teraz Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej podjęła decyzję o akcie oskarżenia wobec nauczyciela. Zarzuty dotyczą naruszenia nietykalności cielesnej dwóch uczniów - informuje serwis korsokolbuszowskie.pl Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Kolbuszowej, który zdecyduje o dalszych losach nauczyciela.
Po incydencie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zleciło dyrekcji szkoły przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego oraz dyscyplinarnego. Kontrola wykazała pewne nieprawidłowości w regulacjach statutowych szkoły.
Początkowo nauczyciel nie stawił się na przesłuchanie, jednak ostatecznie sam zgłosił się na komendę i złożył wyjaśnienia.
Aneta Paździor-Kusz, prezes Sądu Rejonowego w Kolbuszowej, poinformowała, że termin rozprawy nie został jeszcze ustalony.