Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
K.K.
|

Naukowcy alarmują. Kolejne powikłania koronawirusa. Są bardzo groźne

7
Podziel się:

Zespół badaczy z University College London (UCL) opisał nowy raport na temat powikłań choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa. Jak wynika z ich analizy, zarażenie może wywoływać zmiany nie tylko w układzie oddechowym.

Naukowcy alarmują. Kolejne powikłania koronawirusa. Są bardzo groźne
Nowe skutki koronawirusa. Mogą być wyjątkowo niebezpieczne (Getty Images)

Naukowcy z UCL odkryli związek między koronawirusem a bardzo rzadkim schorzeniem. Mowa o ostrym rozsianym zapaleniu mózgu i rdzenia (ADEM). Wśród 43 badanych przypadków aż u 9 osób stwierdzono objawy tego schorzenia.

Nowe powikłania koronawirusa. Naukowcy odkryli niebezpieczny związek

Na terenie Londynu spodziewalibyśmy się wykryć tyle przypadków w ciągu pięciu miesięcy, co wskazuje, że COVID-19 jest związany z częstszym występowaniem ADEM - czytamy w artykule opublikowanym w "Brain".

Badacze jednak wyjaśniają – koronawirus nie wywołuje tego schorzenia. Powikłania neurologiczne mogą jednak być skutkiem reakcji układu odpornościowego na zarażenie. Podobne objawy zauważano też w czasie innych pandemii – w latach 2002-2003 SARS i MERS w 2012 roku.

Lista powikłań neurologicznych jest jednak dłuższa. Jak wynika z najnowszej publikacji, aż u 38 spośród 43 pacjentów obserwowanych w szpitalu UCL w związku z zarażeniem koronawirusem wykryto powikłania neurologiczne.

U 10 z nich stwierdziliśmy zespół majaczeniowy, u 12 zapalenie mózgu, u 8 objawy udaru i u kolejnych 8 – uszkodzenia nerwów - informuje zespół UCL.
Zobacz także: Maseczki w sklepach to fikcja. Minister komentuje raport money.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
dziwne
2 lata temu
Objawy analogiczne do działania pół elektromagnetycznych 5G?
bajabongo
2 lata temu
No dobra pojadłem, będę miły: :-)
hhh
2 lata temu
Tyle się tym starym wirusiskiem interesują choć poprzednimi laty też hulał po świecie ... ale teraz się za to dostaje kasioręęęę
sss
2 lata temu
Największe zmiany następują z powodu COVID w USA za niepodłączonego do pompki 15000usd za podłączonego 30000usd .... lekarze szukają chętnych i odpalają dolę za podlączenie :))))
PUB
2 lata temu
Zaobserwowalismy to w Warszawie te uboczne wypadki autobusów i nadpobudliwość niektórych polityków!!!
Tadeusz
2 lata temu
A każdy chleb je. Rakotwórczy glifosat. Powszechny w żywności i środkach higieny Glifosat znajdziesz zarówno w żywności, jak i w produktach przeznaczonych do higieny oraz pielęgnacji. Badacze ostrzegają przed jego rakotwórczym działaniem.
Fox
2 lata temu
Juz zaczynacie być nudni z tym wirusem, większość ludzi wie że to sciema😁tylko jeszcze mohery latają w maseczkach, a to dlatego ze tylko chcą się upodobnić do Chińczyków 😁
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić