o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
K.K.
|

Naukowcy alarmują. Kolejne powikłania koronawirusa. Są bardzo groźne

7
Podziel się

Zespół badaczy z University College London (UCL) opisał nowy raport na temat powikłań choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa. Jak wynika z ich analizy, zarażenie może wywoływać zmiany nie tylko w układzie oddechowym.

Naukowcy alarmują. Kolejne powikłania koronawirusa. Są bardzo groźne
Nowe skutki koronawirusa. Mogą być wyjątkowo niebezpieczne (Getty Images)
bEszbxsR

Naukowcy z UCL odkryli związek między koronawirusem a bardzo rzadkim schorzeniem. Mowa o ostrym rozsianym zapaleniu mózgu i rdzenia (ADEM). Wśród 43 badanych przypadków aż u 9 osób stwierdzono objawy tego schorzenia.

Nowe powikłania koronawirusa. Naukowcy odkryli niebezpieczny związek

Na terenie Londynu spodziewalibyśmy się wykryć tyle przypadków w ciągu pięciu miesięcy, co wskazuje, że COVID-19 jest związany z częstszym występowaniem ADEM - czytamy w artykule opublikowanym w "Brain".
bEszbxsT

Badacze jednak wyjaśniają – koronawirus nie wywołuje tego schorzenia. Powikłania neurologiczne mogą jednak być skutkiem reakcji układu odpornościowego na zarażenie. Podobne objawy zauważano też w czasie innych pandemii – w latach 2002-2003 SARS i MERS w 2012 roku.

Lista powikłań neurologicznych jest jednak dłuższa. Jak wynika z najnowszej publikacji, aż u 38 spośród 43 pacjentów obserwowanych w szpitalu UCL w związku z zarażeniem koronawirusem wykryto powikłania neurologiczne.

U 10 z nich stwierdziliśmy zespół majaczeniowy, u 12 zapalenie mózgu, u 8 objawy udaru i u kolejnych 8 – uszkodzenia nerwów - informuje zespół UCL.
bEszbxsZ
Zobacz także: Maseczki w sklepach to fikcja. Minister komentuje raport money.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEszbxtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
dziwne
rok temu
Objawy analogiczne do działania pół elektromagnetycznych 5G?
bajabongo
rok temu
No dobra pojadłem, będę miły: :-)
hhh
rok temu
Tyle się tym starym wirusiskiem interesują choć poprzednimi laty też hulał po świecie ... ale teraz się za to dostaje kasioręęęę
bEszbxtv
sss
rok temu
Największe zmiany następują z powodu COVID w USA za niepodłączonego do pompki 15000usd za podłączonego 30000usd .... lekarze szukają chętnych i odpalają dolę za podlączenie :))))
PUB
rok temu
Zaobserwowalismy to w Warszawie te uboczne wypadki autobusów i nadpobudliwość niektórych polityków!!!
Tadeusz
rok temu
A każdy chleb je. Rakotwórczy glifosat. Powszechny w żywności i środkach higieny Glifosat znajdziesz zarówno w żywności, jak i w produktach przeznaczonych do higieny oraz pielęgnacji. Badacze ostrzegają przed jego rakotwórczym działaniem.
Fox
rok temu
Juz zaczynacie być nudni z tym wirusem, większość ludzi wie że to sciema😁tylko jeszcze mohery latają w maseczkach, a to dlatego ze tylko chcą się upodobnić do Chińczyków 😁
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić