o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

"Nawet komputery im dałem!". Rzecznik Praw Dziecka odpowiada posłance

18
Podziel się

Posłanka Lewicy Magdalena Biejat twierdzi, że Rzecznik Praw Dziecka bez podstawy prawnej przekazał komisji ds. pedofilii część swojego budżetu. Jej wpis szybko spotkał się z reakcją Mikołaja Pawlaka.

"Nawet komputery im dałem!". Rzecznik Praw Dziecka odpowiada posłance
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak (PAP)
bEDWSaCZ

Posłanka Lewicy Magdalena Biejat poinformowała, że na wtorkowej komisji Polityki Społecznej zgłosiła sprzeciw do wykonania budżetu Rzecznika Praw Dziecka za 2020 r. Twierdzi, że Mikołaj Pawlak bez podstawy prawnej przekazał komisji ds. pedofilii część swojego budżetu.

Jak wynika z kontroli NIK, RPD przekazał bez żadnej podstawy prawnej 5 mln złotych Komisji ds. pedofilii, bo PiS nie zadbał o stworzenie odpowiedniej pozycji budżetowej umożliwiającej finansowania działania tej komisji - napisała posłanka na Facebooku.
bEDWSaDb

Magdalena Biejat twierdzi, że Rzecznik Praw Dziecka nie ma żadnej możliwości nadzoru nad wydatkowaniem tych środków. Podkreśliła również, że w urzędzie Komisji ds. pedofilii nie prowadzono ewidencji wydatków ani ksiąg rachunkowych.

Zapytałam, dlaczego Rzecznik Praw Dziecka nie ma żadnego problemu z tym, że pieniądze z jego budżetu są wydawane niezgodnie z prawem. Mikołaj Pawlak odpowiedział, że idzie wytyczoną ścieżką obrony praw dziecka i w tej sprawie postanowił iść poboczem. Innymi słowy, cel uświęca środki, nawet jeśli w sumie nie wiadomo, na co te środki zostały wydane i czy jakikolwiek cel został osiągnięty. I tak się panie i panowie bawią władzą - czytamy we wpisie.

Rzecznik Praw Dziecka odpowiada posłance Lewicy

Posłanka dołączyła do wpisu fragment opinii Najwyższej Izby Kontroli. Rzecznik Praw Dziecka postanowił odpowiedzieć posłance na Twitterze.

bEDWSaDh
Szanowna Pani Poseł, gdyby nie ja to komisja nie mogłaby zacząć pracować. Powołana ale bez grosza na działalność. Nawet komputery i biurka im dałem! Jest Pani niezadowolona, że komisja jednak działa? Posłanka Lewicy? - skomentował Mikołaj Pawlak.
bEDWSaDi

Zobacz także: Abp. Marek Jędraszewski "postradał rozum"? Reakcja Katarzyny Lubnauer

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDWSaDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Mekekeke
3 miesiące temu
Jest niezadowolona, bo KOMISJA NIE DZIAŁA. Niczego nie zrobiła przez czas swojego działania i nic nie zrobi. Sami twierdzą, że nie mogą, bo komisja nie ma umocowania prawnego.
Osłanka
3 miesiące temu
Lewica oburzona, że ktoś ściga jej działaczy i wyborców.
panie
3 miesiące temu
ja zwrócę uwagę, że należy przywrócić normalne dobre stosunki społeczne i to finansować. To mnie śmieszy, bo to już było. Nie liczy się zdanie papieża, kościoła. Ja wypowiadam tylko własne zdanie- co było dobre. Należy w ogóle organizować spotkania dzieci z biskupami, familijne, rodzinne, relaksowe. Ogniska, zawody itp.. Wstęp wolny powyżej 6 osób. Zamykać ulice i organizować zabawy retro dla dzieci. Rok 2020 był okresem mini sportu dla dzieci, młodzieży i wszystkich. Teraz w 2021 jest siedzenie w domu.
bEDWSaDD
obserwator
3 miesiące temu
Ciekawe czy Ziobro przedstawi mu zarzuty tak jak chce poseł Musze za Madonnę.
EFF
3 miesiące temu
LUDZIE KIEDY WY SIE POZBEDZIECIE NAJWIEKSZYCH NIEUDACZNIKOW W HISTORII POLSKI!?!?!? PIS DEMOLUJE WSZYSTKO!!! NIC NIE ROBIĄ JAK NALEZY, DOSLOWNIE NIC!!!
maq
3 miesiące temu
A co zrobiła za te pieniądze? Jakoś efektów nie widać to chyba nie działa tylko marnuje pieniądze.
pawel
3 miesiące temu
rozdawnictwo ...
OLO
3 miesiące temu
ROZDAWAJA KASE NIE SWOJA OD TAK ONI MUSZA TRAFI ZA KRATY
Sos
3 miesiące temu
Pieniądze nikomu nie pomogą. Za darmo trzeba zamknąć w rynsztoku Halinę S z Kielc. Upośledziła syna dla homo z naprzeciwka. Podnieca się, znęca i napastuje, że przez języczek.
Faaaz
3 miesiące temu
Przecież ta "komisja" jest tylko po to, by jej członkowie brali tylko kasę za nic. Przecież ta "komisja" nie brała udziału nawet w ani jednym posiedzeniu!
ozn
3 miesiące temu
ci ludzie za nic mają prawo, publiczne pieniądze i urzędy... bezkarność plus.. ZDELEGALIZOWAĆ PIS
RewidenT
3 miesiące temu
Pan reprezentujący urząd Rzecznika Praw Dziecka nie wie, że jako urzędnik musi dbać o każdą złotówkę z jego budżetu. A skoro nie ma podstawy prawnej, to jest sprzeniewierzenie 5 mln złotych.
jkk
3 miesiące temu
jeszcze jeden obajtek szaber kraju idzie na całego
bEDWSaDv
ekonie
3 miesiące temu
A Mucha za 20 mln zrobiła koncert Madonny z czego 5mln zakosiła z puli przeznaczonej dla młodzieżowych klubów sportowych, czyż nie ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić