o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

"Nawet wyborcy PiS są wściekli". Najgorszy tydzień obozu władzy

139
Podziel się

Od czwartku 22 października cała Polska żyje orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości wywołała niezadowolenie nie tylko wśród zwolenników opozycji, ale i wyborców partii rządzącej. Rząd coraz trudniej radzi sobie również z pandemią COVID-19.

"Nawet wyborcy PiS są wściekli". Najgorszy tydzień obozu władzy
Decyzja Prawa i Sprawiedliwości ściągnęła na partię wielką krytykę (Getty Images, Sean Gallup , Staff)
bDnhgKGJ

Profesor Antoni Dudek jest profesorem zwyczajny w Katedrze Instytucji i Zachowań Politycznych. Naukowiec wyraził opinię, że rok 2021 może okazać się decydujący dla utrzymania się Prawa i Sprawiedliwości u władzy.

To runie. Pytanie tylko, kiedy. Równia pochyła zaczęła się już dawno. Przyszły rok może być rokiem krytycznym dla PiS – przyznał prof. Antoni Dudek (Wirtualna Polska).
bDnhgKGL

Prawo i Sprawiedliwość pożałuje decyzji o złożeniu wniosku do TK?

Zdaniem prof. Antoniego Dudka działania Jarosława Kaczyńskiego w sprawie aborcji skomplikowały nie tylko sytuację Polek. Załagodzenie nastrojów panujących w związku z zakazem aborcji spadło na barki Mateusza Morawieckiego. To znacząco utrudnia pracę premierowi, który i tak jest zajęty zmaganiami się z pandemią koronawirusa.

Jarosław Kaczyński wojną o aborcję wysadził w powietrze plany premiera. A pandemia może ten rząd politycznie pogrzebać. (...) Pyta mnie pan, czy to najgorszy tydzień obozu władzy od początku pandemii? Tak. To "czarny" tydzień dla rządzących. Zdecydowanie najgorszy od dawna – wyjaśnił prof. Dudek (Wirtualna Polska).
bDnhgKGR

IBRiS przeprowadził sondaż dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że jeszcze w ubiegłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość mogło liczyć na 36,1 proc. w wyborach, a Koalicja Obywatelska – 28,2 proc. Na skutek ostatnich wydarzeń partia rządząca straciła aż 5,5 pkt., a opozycja zyskała 6.

Zobacz także: Zobacz też: Protesty w Polsce. Strajk Kobiet. Aktywiści protestują przed kościołami
bDnhgKHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(139)
Tak myślę.
miesiąc temu
Jarek nie ma nic do stracenia,Julka już za stara, żeby zajść, więc czas na "dobrą zmianę". Otoczony swoją milicją jak Adolf w 1939r.czuje się bezpiecznie, reszta się nie liczy. Ważne są tylko głosy katooszołomów.Mam tylko nadzieję, że po zmianie władzy resztę swoich dni spędzi za kratami.
Proste
miesiąc temu
Wszyscy wyborcy PiSu są współwinni i mają być ukarani.
***** ***
miesiąc temu
szkoda że nie pomyśleli przed wyborami. Załatwili nam rolnicy wstydu na kolejne 5 lat i wcale ich nie żałuje. Tak sobie wybrali prezesa i anżeja.
bDnhgKHn
Proste
miesiąc temu
Nie udajcie niewiedzy co to jest PiS jak to coś wybieraliście
ip123
miesiąc temu
Wyborcy zrobili swoje, mogą odejść, chociaż rolnicy to wypominają i zamierzają wjechać na sprzęcie rolniczym do Warszawy.
Najnowsze komentarze (139)
antyklerykał
miesiąc temu
Coraz trudniej...? W ogóle sobie nie radzi
Real.
miesiąc temu
A (św.p.)braciszek mówił "nie ruszać wypracowanego kompromisu" ale nie słuchacie mądrzejszych,teraz poniesiecie tego konsekwencje.....
...
miesiąc temu
APOSTAZJI masowej czas!! Jak kilkaset tysięcy wniosków o apostazje wpłynie to się kler zdziwi
...
miesiąc temu
APOSTAZJI masowej czas!! Jak kilkaset tysięcy wniosków o apostazje wpłynie to się kler zdziwi
Darius
miesiąc temu
Kraj zadłużony,urzędnicy za nic nie odpowiadają a kraj już zadłużony na 2,5 biliona.Czas podejmować kontrowersyjne decyzje aby przegrać przyszłe wybory.Następnie usłyszymy "to nie my, to oni".
***** ***
miesiąc temu
ciekawe rzeczy się dzieją, każdy kiedyś zachoruje
kojo
miesiąc temu
Wreszcie ludziom się otwierają oczy, ale to wstyd,żeby stary, niedołężny ludożerca robił co chciał bez konsekwencji w kraju gdzie mamy wielu inteligentnych i wykształconych ludzi, jest bezkarny i chętnie korzysta z chorej wyobraźni swojego zrujnowanego umysłu! W głowie się to nie mieści ludzie jest 21 wiek nie można żyć w ciemnocie i zakłamaniu!!!!
Ada
miesiąc temu
Co tu można załagodzić. Już po ptokach teraz to tylko antykoncepcja i czekać do wyborów. A jak snowy wygrają to emigracja.
bDnhgKHf
Tito
miesiąc temu
Wygramy Pis
Darek72
miesiąc temu
Niby spoko ale niepokoi mnie wzrost poparcia dla KO
Ala
miesiąc temu
Hej cenzura proszę nie zmazywać wpisów ,zwłaszcza tych prawdziwych!!!!
OjciecTadeusz
miesiąc temu
Każdy atak na demonstrujace kobiety jeden kościółek z dymem , zobaczymy kto wygra,
Ewela
miesiąc temu
PiS przegrywa z pandemia. Brakuje lekarzy. Czy pamiętacie jak dokładnie 3 lata temu poseł Pawlowicz Krystyna olała lekarzy walczących o podwyżki? „Niech jada!” - No i lekarze wyjechali. Dziś nie ma kto opiekować się chorymi.
mala
miesiąc temu
Wyborcy pis musicie zrozumieć, że głosując na tą partię głosujecie za rydzykiem, ziobro itp bo to kaczyński trzyma ich wszystkich w garści!Nie dajcie się otumanić obiecankami przed wyborami, nie sprzedajcie się za jakąś jednorazową gratyfikacją finansową!Sprzedacie się za obiecanki i doprowadzicie nasz kraj do ruiny!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić