o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

"Nawet wyborcy PiS są wściekli". Najgorszy tydzień obozu władzy

139
Podziel się

Od czwartku 22 października cała Polska żyje orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości wywołała niezadowolenie nie tylko wśród zwolenników opozycji, ale i wyborców partii rządzącej. Rząd coraz trudniej radzi sobie również z pandemią COVID-19.

"Nawet wyborcy PiS są wściekli". Najgorszy tydzień obozu władzy
Decyzja Prawa i Sprawiedliwości ściągnęła na partię wielką krytykę (Getty Images, Sean Gallup , Staff)
bELziKXp

Profesor Antoni Dudek jest profesorem zwyczajny w Katedrze Instytucji i Zachowań Politycznych. Naukowiec wyraził opinię, że rok 2021 może okazać się decydujący dla utrzymania się Prawa i Sprawiedliwości u władzy.

To runie. Pytanie tylko, kiedy. Równia pochyła zaczęła się już dawno. Przyszły rok może być rokiem krytycznym dla PiS – przyznał prof. Antoni Dudek (Wirtualna Polska).
bELziKXr

Prawo i Sprawiedliwość pożałuje decyzji o złożeniu wniosku do TK?

Zdaniem prof. Antoniego Dudka działania Jarosława Kaczyńskiego w sprawie aborcji skomplikowały nie tylko sytuację Polek. Załagodzenie nastrojów panujących w związku z zakazem aborcji spadło na barki Mateusza Morawieckiego. To znacząco utrudnia pracę premierowi, który i tak jest zajęty zmaganiami się z pandemią koronawirusa.

Jarosław Kaczyński wojną o aborcję wysadził w powietrze plany premiera. A pandemia może ten rząd politycznie pogrzebać. (...) Pyta mnie pan, czy to najgorszy tydzień obozu władzy od początku pandemii? Tak. To "czarny" tydzień dla rządzących. Zdecydowanie najgorszy od dawna – wyjaśnił prof. Dudek (Wirtualna Polska).
bELziKXx

IBRiS przeprowadził sondaż dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że jeszcze w ubiegłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość mogło liczyć na 36,1 proc. w wyborach, a Koalicja Obywatelska – 28,2 proc. Na skutek ostatnich wydarzeń partia rządząca straciła aż 5,5 pkt., a opozycja zyskała 6.

Zobacz także: Zobacz też: Protesty w Polsce. Strajk Kobiet. Aktywiści protestują przed kościołami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELziKXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(139)
antyklerykał
rok temu
Coraz trudniej...? W ogóle sobie nie radzi
Real.
rok temu
A (św.p.)braciszek mówił "nie ruszać wypracowanego kompromisu" ale nie słuchacie mądrzejszych,teraz poniesiecie tego konsekwencje.....
...
rok temu
APOSTAZJI masowej czas!! Jak kilkaset tysięcy wniosków o apostazje wpłynie to się kler zdziwi
bELziKXT
...
rok temu
APOSTAZJI masowej czas!! Jak kilkaset tysięcy wniosków o apostazje wpłynie to się kler zdziwi
Darius
rok temu
Kraj zadłużony,urzędnicy za nic nie odpowiadają a kraj już zadłużony na 2,5 biliona.Czas podejmować kontrowersyjne decyzje aby przegrać przyszłe wybory.Następnie usłyszymy "to nie my, to oni".
***** ***
rok temu
ciekawe rzeczy się dzieją, każdy kiedyś zachoruje
kojo
rok temu
Wreszcie ludziom się otwierają oczy, ale to wstyd,żeby stary, niedołężny ludożerca robił co chciał bez konsekwencji w kraju gdzie mamy wielu inteligentnych i wykształconych ludzi, jest bezkarny i chętnie korzysta z chorej wyobraźni swojego zrujnowanego umysłu! W głowie się to nie mieści ludzie jest 21 wiek nie można żyć w ciemnocie i zakłamaniu!!!!
Ada
rok temu
Co tu można załagodzić. Już po ptokach teraz to tylko antykoncepcja i czekać do wyborów. A jak snowy wygrają to emigracja.
Tito
rok temu
Wygramy Pis
Darek72
rok temu
Niby spoko ale niepokoi mnie wzrost poparcia dla KO
Ala
rok temu
Hej cenzura proszę nie zmazywać wpisów ,zwłaszcza tych prawdziwych!!!!
OjciecTadeusz
rok temu
Każdy atak na demonstrujace kobiety jeden kościółek z dymem , zobaczymy kto wygra,
Ewela
rok temu
PiS przegrywa z pandemia. Brakuje lekarzy. Czy pamiętacie jak dokładnie 3 lata temu poseł Pawlowicz Krystyna olała lekarzy walczących o podwyżki? „Niech jada!” - No i lekarze wyjechali. Dziś nie ma kto opiekować się chorymi.
bELziKXL
mala
rok temu
Wyborcy pis musicie zrozumieć, że głosując na tą partię głosujecie za rydzykiem, ziobro itp bo to kaczyński trzyma ich wszystkich w garści!Nie dajcie się otumanić obiecankami przed wyborami, nie sprzedajcie się za jakąś jednorazową gratyfikacją finansową!Sprzedacie się za obiecanki i doprowadzicie nasz kraj do ruiny!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić